تلفن همراه

ترک سل نخستین گوشی هوشمند خود را تولید کرد

 

اپراتور تلفن‌همراه ترکیه‌ای Turkcell اعلام کرد که نخستین گوشی هوشمند خود را با نام Gebze تولید کرده است و به زودی این محصول را وارد بازار می‌کند.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز ، نام این گوشی هوشمند از اسم شهری گرفته شده است که شرکت ترک‌سل مرکز فناوری و تحقیق و توسعه(R&D) خود را در آن دایر کرده است و گفته می‌شود که در ساخت این محصول مهندسان و طراحان ترکیه‌ای حضور داشته‌اند و تمام مراحل تولید آن داخل کشور ترکیه انجام شده است.
 
قرار است که گوشی هوشمند Gebze علاوه بر ورود به بازار ترکیه، در مرحله نخست وارد بازار کشورهای همسایه شود و پس از آن به دست دیگر کاربران برسد.
 
"ثریا سیلیو"(Sureyya Ciliv) مدیرعامل شرکت ترک سل در این خصوص گفت: «سری T گوشی‌های هوشمند ما که با هدف ایجاد فرصت برای دسترسی آسان تر به اطلاعات وارد بازار شده است، موفقیت فراوانی را رقم زده است و تاکنون شاهد فروش 750 هزار دستگاه از آن‌ها بوده‌ایم. ما همچنین چندی پیش نخستین رایانه لوحی خود را با نام Turkcell Tablet به بازار عرضه کردیم».
 
هم‌اکنون تایید شده است که گوشی هوشمند Gebze همراه با پردازنده مرکزی کوالکام وارد بازار می‌شود که البته دیگر مشخصات این محصول هنوز اعلام نشده است.

۱ دیدگاه


​​