تلفن همراه

عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند بالاخره از گوشی‌های معمولی بیشتر شد

 

در سال 2013 میلادی برای نخستین بار در تاریخ فعالیت بازار تلفن‌همراه تعداد گوشی‌های هوشمندی که در سراسر جهان عرضه می‌شوند از تعداد گوشی‌های معمولی بیشتر خواهند بود.
 
در سال 2013 میلادی برای نخستین بار در تاریخ فعالیت بازار تلفن‌همراه تعداد گوشی‌های هوشمندی که در سراسر جهان عرضه می‌شوند، از تعداد گوشی‌های معمولی بیشتر خواهند بود.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این طور که مرکز تحقیقاتی IDC در بررسی‌های جدید خود نشان داده است، تا پایان سال جاری میلادی 6/918 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر جهان عرضه می‌شود که این رقم 1/50 درصد بازار جهانی تلفن‌همراه را شکل می‌دهد.
 
قیمت گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی با کاهش روبرو بوده است، عرضه این محصول گسترده‌تر از هر زمان دیگر انجام می‌شود و این در حالی است که نسل چهارم خدمات مخابراتی یا 4G در کنار موارد یاد شده باعث شده است تا انگیزه کاربران برای استفاده از این محصولات بیشتر شود.
 
طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، در پایان سال 2017 میلادی 5/1 میلیارد دستگاه هوشمند وارد بازار جهانی خواهد شد که در آن زمان رقم یاد شده دوسوم تعداد نهایی گوشی‌های وارد شده به بازار جهانی را شامل می‌شوند.
 
تاکنون بخش قابل ملاحظه فروش گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی مربوط به اقتصادهای بالغی از جمله آمریکا می‌شده است که البته تعادل هرچه بیشتر در این بازار مشهود است و این روزها فروش گوشی‌های هوشمند در اقتصاد‌های درحال توسعه نیز افزایش یافته است.

​​