تلفن همراه

پیام نوکیا به رقبا: ما برمی‌گردیم

 

گزارش‌های منتشر شده در روزهای اخیر حاکی از آن است که بلک‌بری با گوشی هوشمند جدید خود موسوم به Z10 به بازار جهانی باز می‌گردد تا بار دیگر با بزرگانی چون سامسونگ و اپل رقابت کند. اما این روزها علاوه بر بلک‌بری شرکت نوکیا هم خود را آماده می‌کند تا هرچه سریع‌تر محبوبیت از دست رفته را باز گرداند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نوکیا که خود را برای عرضه گوشی هوشمند Lumia 920 آماده می‌کند در بیانیه‌ای به رقبای خود گفته است: "ما برمی‌گردیم" .
 
شرکت نوکیا که تا 3 سال قبل حاکمیت بازار جهانی تلفن‌همراه را در دست داشت و با فاصله بسیار زیاد از نزدیک‌ترین رقبایش پیش‌رو بود، این روزها به یک شرکت ورشکسته تبدیل شده است که محبوبیتی بین کاربران ندارد و درعوض دو اندروید و iOS توانسته‌اند سهم آن در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را بگیرند.
 
این طور که شرکت تحقیقاتی IDC در آخرین گزارش خود اعلام کرده است، شرکت نوکیا در سال 2010 میلادی صاحب 40 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بوده است که تنها پس از گذشت 18 ماه این شرکت فنلاندی دوسوم سهم خود در بازار جهانی را از دست می‌دهد و این روند به‌گونه‌ای دنبال می‌شود که در پایان سال 2012 میلادی نوکیا تنها صاحب 3 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بوده است.

۱ دیدگاه

  • seead

    seead

    لومیا بحثش جداست ولی گوشی هایی مثل asha چنگی به دل نمیزنن الن آخریش asha 210 چیز خاصی نداره مشخصاتش رو ببینین https://blog.bazar.ir/2439 پاسخ

​​