تلفن همراه

GSMA برای توسعه دهندگان برنامه های کاربردی تلفن همراه OneAPI Exchange را معرفی کرد

 

GSMA به تازگی پلتفرم فنی جدیدی را با نام OneAPI Exchange معرفی کرده است که قابلیت های شبکه را برای برنامه های کاربردی موبایل ارائه خواهد کرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپراتورهای تلفن همراهی مانند AT&T، دویچه تله کام، اورنج، تلفونیکا و وودافون در مقابل این فاز جدید ابتکار جهانی OneAPI که همکاری نزدیک میان اپراتورها و نرم افزار نویسان را تسهیل می کند متعهد شده اند.
 
 OneAPI Exchange به وسیله ارائه دهنده پیشتاز فن آوری Apigee اجرا خواهد شد.
 
این ابتکار جدید دربرگیرنده عملکرد برعهده گرفته شده از سوی انجمن عمده فروشی برنامه کاربردی (WAC) که از جولای 2012 وارد GSMA شد، است. OneAPI Exchange که در حال حاضر به صورت اثبات مفهوم است، با ارائه گزینه فراهم کردن واسط های برنامه نویسی برنامه کاربردی (API) که مطابق نیاز مشتری هستند و یا APIهای استاندارد برای نرم افزار نویسان از سوی اپراتورها این قابلیت ها را بهبود می بخشد. این قابلیت به انعطاف پذیری بهتر برای اپراتورها جهت مشارکت در برنامه OneAPI Exchange ، مطابق با اهداف تجاری خود اپراتورها منجر می شود.
 
زمانی که یک نرم افزار نویس یک برنامه نرم افزارنویسی اپراتور را انتخاب می کند می تواند برنامه های کاربردی را بسازد که از APIهای اپراتور بهره برداری می کند. OneAPI Exchange همچنین به یک نرم افزار نویس اجازه می دهد که عملکرد برنامه کاربردی با هریک از شبکه های اپراتور را که نرم افزار نویس تمایل دارد را تعیین کند، از این رو خدمات تنها به مشتریان یک اپراتور محدود نمی شود. این پلتفرم به صورت یکپارچه APIهای مورد استفاده قرار گرفته از سوی برنامه کاربردی را برروی APIهای استفاده شده توسط اپراتور مصرف کننده ترسیم می کند.
 
به عنوان بخشی از برنامه OneAPI وسیع تر، OneAPI Gateway به صورت تجاری در سال 2012 با همکاری اپراتورهای کانادایی بل موبیلیتی، راجرز و تلاس راه اندازی شد. این پلتفرم که دسترسی به برنامه های کاربردی که از APIهای شبکه برای 93 درصد از کاربران کانادایی استفاده می کند به صورت یکپارچه با راه حل OneAPI Exchange جهانی درخواهد آمد.

​​