تلفن همراه

هزینه تمام شده Galaxy S IV سامسونگ 236 دلار است

 

مرکز IHS iSuppli اعلام کرد، موادی که در مدل HSPA+ گوشی هوشمند Galaxy S4 سامسونگ به کار رفته 236 دلار برای این شرکت هزینه داشته است که بر این اساس می‌توان هزینه ساخت این گوشی هوشمند را نسبت به مدل قبلی آن یعنی Galaxy S III بالاتر دانست که کارشناسان علت اصلی این مسئله را ارتقا کیفیت نمایشگر، حسگرهای هوشمند و همچنین پردازنده مرکزی و حافظه داخلی می‌دانند.
 
Samsung I9505 Galaxy S4
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مدل HSPA+ گوشی هوشمند S4 با 16 گیگابایت حافظه داخلی NAND با هزینه‌ای بالغ بر 00/244 دلار ساخته شده است که البته 50/8 دلار هزینه کارخانه‌ای به آن افزوده می‌شود.
هزینه مواد به‌کار رفته(BOM) در نسخه HSPA+ این گوشی هوشمند نسبت به مدل Galaxy S III که سال گذشته وارد بازار جهانی شده بود 40/30 دلار بیشتر است که این رقم رشد 15 درصدی هزینه ساخت این محصول را نشان می‌دهد. تحلیل‌های انجام شده برای مشخص شدن هزینه ساخت گوشی هوشمند Galaxy S III در سپتامبر 2012 توسط شرکت IHS مشخص شد.
لازم به ذکر است که این اعداد و ارقام توسط شرکت سامسونگ اعلام شده و بررسی‌های لازم به وسیله مرکز IHS روی آن انجام شده است.
 

 


​​