فناوری اطلاعات

پیش‌بینی گارتنر از درآمد 192 میلیارد دلاری خاورمیانه در سال 2013 از صنعت IT

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، در صنعت فناوری اطلاعات منطقه خاورمیانه طی سال 2013 میلادی در مجموع 9/192 میلیارد دلار هزینه خواهد شد که این رقم نسبت به پول پرداخت شده در این صنعت طی سال گذشته میلادی رشد 5/5 درصدی را نشان می‌دهد.

 
"پیتر ساندرگارد"(Peter Sondergaard) مدیر تحقیقات مرکز گارتنر مطلب یاد شده را در جمع بیش از 500 مدیر اطلاعاتی و متولی IT در کنفرانس Gartner Symposium/ITxpo اعلام کرد.
او در این خصوص گفت که صنعت فناوری اطلاعات در منطقه خاورمیانه با رشد قابل ملاحظه‌ای روبرو است که این فرآیند به واسطه رونق بخش‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات IT و بازار مخابراتی صورت گرفته است. لازم به ذکر است که برای بیش از یک دهه تمامی بزرگان IT و مراکز تجاری در جهان از این گزارش‌های فصلی استفاده می‌کردند تا شرایط بازار را دریابند و مسیر حرکت خود به سمت جلو را مشخص کنند و در نهایت بتوانند بهترین تصمیم‌ها در این زمینه را اتخاذ نمایند.
طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، امسال در بخش دستگاه‌های الکترونیکی و دیجیتالی در منطقه خاورمیانه 6/29 میلیارد دلار پرداخت می‌شود که این رقم 7/7 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. این بخش شامل تلفن‌های همراه، رایانه‌های لوحی، رایانه‌های شخصی و چاپگرها می‌شود که تلفن‌های همراه به‌تنهایی نسبت به سال قبل 14 درصد رشد می‌کنند. همچنین گفته شده است در بخش تلفن‌همراه خاورمیانه بین سال‌های 2013 تا 2016 میلادی با رشد 64 درصدی شاهد درآمد 7/32 میلیارد دلاری خواهیم بود.
 

​​