تلفن همراه

دو خط تلفن‌ به‌ازای هر شهروند سعودی وجود دارد

 

تعداد مشترکان تلفن‌همراه در کشور پادشاهی عربستان سعودی تا پایان سه ماهه سوم سال 2012 میلادی 1/53 میلیون نفر بوده است که بر این اساس می‌توان ضریب نفوذ تلفن‌همراه در این کشور را 2/181 درصد دانست.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارشی که مرکز تنظیم قوانین مخابراتی و رادیویی عربستان(CITC) منتشر کرده است، بیش از 85 درصد مشترکان تلفن‌همراه در این کشور را کسانی تشکیل می‌دهند که از سیم‌کارت‌های پیش‌پرداختی استفاده می‌کنند.
 
با این وجود، بر اساس تصمیمات اخیر مرکز CITC از ابتدای فصل سوم سال گذشته میلادی به بعد تعداد سیم‌کارت‌های پیش‌پرداختی در کشور عربستان کاهش یافته است. بر اساس قوانین جدید دولت عربستان، اپراتورهای موبایلی این کشور موظف شده‌اند تعداد زیادی از سیم‌کارت‌های پیش‌پرداختی که صاحبان آن‌ها مشخص نیست را غیرفعال کنند. این مسئله باعث شده است ضریب نفوذ تلفن‌همراه در کشور عربستان کاهش یابد.
 
گزارش مرکز CITC همچنین نشان داد که در حال حاضر 74/4 میلیون خط ثابت تلفن در کشور عرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد که 71 درصد آن‌ها معادل 4/3 میلیون خط در خانه‌ها و منازل استفاده می‌شوند.

​​