تلفن همراه

کیبورد سوایپ با پشتیبانی از زبان فارسی برای اندروید

 

کیبورد Swipe یکی از قابلیت هایی بود که برای اولین بار در نسخه ۴.۲ به سیستم عامل اندروید اضافه شد. در بررسی نکسوس ۴ ، به شدت شیفته عملکرد این کیبورد شدیم و آرزو کردیم که ای کاش این قابلیت برای زبان فارسی نیز فعال می شد. 
 
persian-swype-keaboard.png
 
مانی قاسمی در نارنجی نوشت: مدتی بعد و در زمان بررسی اکسپریا زد ، متوجه شدیم سونی این ویژگی را در آخرین محصولش بهبود داده و اکنون به راحتی می شد تا تایپ فارسی را با ویژگی Swipe انجام دهیم. پس از مشاهده این موضوع، به این نتیجه رسیدیم که اگر بر روی موبایل های سونی امکان انجام این کار باشد، حتما باید برای سایر دستگاه ها نیز راه حلی وجود داشته باشد.
 
پس از گشت و گذار و کمی تحقیق در اینترنت با کیبورد Swype آشنا شدیم. پس از نصب این کیبورد متوجه شدیم که خوشبختانه فارسی نیز یکی از زبان هایی است که توسط این کیبورد پشتیبانی می شود. 
 
 
کیبورد Swype از دایره لغات نسبتا جامعی برخوردار است و به عملکرد آن می توان نمره قبولی داد. در این مجموعه شما با ویژگی پیش بینی کلمه هم روبرو هستید و تایپ تنها چند حرف، می توانید از بین کلماتی که کیبورد برایتان پیش بینی کرده است، یکی را انتخاب نمایید. 
 
با وجود اینکه Swype کلمات بسیاری را از زبان فارسی داخل خود جای داده است، اما همچنان جای کار دارد، خوشبختانه از اینجا به بعد کار در اختیار کاربران است. شما می توانید با دانلود این کیبورد، به مرور کلماتی که حین تایپ در آن مشاهده نمی کنید را به Database برنامه اضافه کنید و سپس با آپلود به سرور سوایپ، امکان استفاده از آنها را در اختیار سایر کاربران نیز قرار دهید. 
 
برای تهیه این کیبورد رایگان می توانید به سایت آن به آدرس beta.swype.com مراجعه کرده و عملیات دانلود را ترتیب دهید. 

​​