فناوری اطلاعات

رشد 5.5 درصدی سرمایه‌گذاری در صنعت IT خاورمیانه

 

میزان سرمایه‌گذاری در صنعت IT در منطقه خاورمیانه طی سال 2013 میلادی به 192.9 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم گویای رشد 5.5 درصدی نسبت به سال گذشته خواهد بود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آی‌تی‌پی، میزان سرمایه‌گذاری در صنعت IT در منطقه خاورمیانه طی سال 2013 میلادی به 192.9 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم گویای رشد 5.5 درصدی نسبت به سال گذشته خواهد بود.
 
این طور که "پیتر ساندرگارد"(Peter Sondergaard) مدیر شرکت گارتنر اعلام کرده است، این میزان رشد در صنعت فناوری اطلاعات خاورمیانه نسبت به میانگین رشد این صنعت در حوزه جهانی بسیار بیشتر است.
 
مرکز تحقیقاتی گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است که بین سال‌های 2013 و 2014 میلادی میزان سرمایه‌گذاری در زمینه پایگاه‌های داده رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.
 
ساندرگارد در ادامه توضیح داد: «در بازارهایی که با مشکلات مالی مواجه هستند ما شاهد آن هستیم که میزان سرمایه‌گذاری روی پایگاه‌های داده کاهش یافته است که از جمله این بازارها می‌توان به اروپا اشاره کرد که میزان سرمایه‌گذاری در آن بسیار از خاورمیانه کمتر است. رشد سرمایه‌گذاری در زمینه پایگاه‌های داده 6 تا 7 درصد پیش‌بینی شده است».
 
در این بررسی مشخص شده است نرم‌افزار یکی از بخش‌هایی محسوب می‌شود که میزان سرمایه‌گذاری روی آن در منطقه خاورمیانه به نسبت دیگر کشورها کمتر است.

​​