رگولاتوری

رایتل موظف به رعایت پیوست فرهنگی شورای عالی امنیت ملی است

دستورالعمل پیوست فرهنگی رایتل هنوز از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی به دولت ابلاغ نشده است

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی کشور با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس میهمان وزیر ارتباطات بود، گفت: رایتل موظف به رعایت پیوست فرهنگی شورای عالی امنیت ملی است.
 
سید‌علی طاهری در گفت ‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات جلسه امروز (یکشنبه ۲۰فروردین) کمیسیون فرهنگی، افزود: در ابتدای جلسه اخبار فرهنگی کشور مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از اعضا اخبار مورد نظر خود را بیان و مورد شور و بررسی قرار دادند.
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بخش دوم نشست این هفته کمیسیون بحث رایتل مطرح شد ولی کسانی که قرار بود از قم به جلسه این هفته کمیسیون میهمان باشند نتوانستند به جلسه برسند.
وی ادامه داد: در این نشست وزیر ارتباطات میهمان کمیسیون فرهنگی بود و به همراه معاونانش در جلسه حاضر شد و در مورد شروع کار در وزارت ارتباطات صحبت‌هایی کردند و کمیسیون از ایشان خواست تا هم در بخش زیر ساخت‌ها و هم در بخش تامین محتوای زیر ساخت‌ها خواسته‌های نظام را تامین کنند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به اینکه اعضا کمیسیون در مورد رایتل سوالاتی را از وزیر ارتباطات پرسیدند، افزود: بنا به گفته وزیر ارتباطات رایتل تا کنون پیوست امنیتی را رعایت کرده و باید پیوست فرهنگی را نیز رعایت کند، البته دستور العمل پیوست فرهنگی هنوز از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به دولت برای ابلاغ به دستگاه‌ها ابلاغ نشده است ولی دکتر نامی معتقد بودند که رایتل باید این پیوست را در عملکرد خود بگنجاند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: با توجه به اینکه بحث رایتل به شورای عالی فضای مجازی ارجاع داده شده است بنا شد تا هر تصمیمی که این شورا در مورد رایتل گرفت، وزارت ارتباطات نیز اجرایی کند.

​​