تلفن همراه

پیشبینی ۹۰هزار پتابایتی حجم ترافیک شبکه موبایلی جهان در سال ۲۰۱۷

 

پیش‌بینی‌های جدید حاکی از آن است که ترافیک شبکه اطلاعاتی موبایلی تا سال 2017 به 90 هزار پِتابایت(Petabyte) خواهد رسید که این رقم را می‌توان معادل 42 کادریلیون(عدد یک با 15 صفر در مقابل آن به توان 2) توئیت منتشر شده در شبکه اجتماعی توئیتر یا 7 میلیارد فیلم سینمایی با کیفیت Blu-ray دانست.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گزارش مرکز تحقیقاتی Juniper همچنین اعلام کرده است تنها 40 درصد اطلاعات ایجاد شده توسط دستگاه‌های موبایلی در سال 2017 میلادی به شبکه‌ها می‌رسند و مابقی در این دستگاه‌ها ذخیره می‌شوند. بخش اعظم ترافیک شبکه‌های اطلاعاتی موبایلی در آن زمان مربوط به شبکه‌های Wi-Fi می‌شود.
 
این گزارش همچنان نشان داده است که برخلاف سال 2012 که می‌شد آن را سال انقلاب شبکه‌های موبایلی برای شبکه‌های 4G LTE دانست، اوپراتورها در سال 2017 همچنان روی تقویت فناوری‌های قبلی از جمله WiFi & Small cells برای بهبود شبکه 4G تاکید می‌کنند.
 
در این گزارش آمده است که نوت‌بوک‌ها و دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی طی سال 2013 میلادی 20 درصد ترافیک اطلاعاتی در شبکه‌های موبایلی را از آن خود می‌کنند. همچنین گفته شده است که آمریکای شمالی و اروپای غربی بیشترین سهم در افزایش ترافیک این شبکه‌ها را برعهده دارند.

​​