تلفن همراه

سهم 80 درصدی نوکیا از بازار جهانی گوشی‌های ویندوزی

 

80 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 در اختیار نوکیا است.
 
شرکت نوکیا به بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند ویندوزی تبدیل شده است و این طور که اخبار جدید نشان می‌دهند، 80 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 در اختیار نوکیا است.
 
به گزارش فارس به نقل از سی‌کینگ‌آلفا، انتشار این خبر موجب شد تا ارزش سهام نوکیا طی چند روز گذشته در تالارهای بورس افزایش یابد. بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که پس از یک دوره رکورد و سقوط در بازار جهانی، این اتفاق می‌تواند بار دیگر نوکیا را زنده کند.
 
این طور که اخبار رسیده نشان می‌دهند، ارزش هر سهم نوکیا در تالار بورس در تاریخ 2 ژانویه سال جاری 4.11 دلار بود که این رقم در تاریخ اول آپریل با کاهش 20.68 درصدی به 3.26 دلار رسید تا بر این اساس ارزش هر سهم نوکیا به کمترین میزان خود در 10 سال گذشته برسد.
 
بررسی‌ها نشان داده است که Lumia 920 محبوب‌ترین گوشی هوشمند نوکیا محسوب می‌شود که 14 درصد بازار جهانی این شرکت فنلاندی در اختیار این گوشی هوشمند ویندوزی است. همچنین باید اعلام کرد که برای گوشی هوشمند Lumia 800 نیز سهم مشابهی اعلام شده است.
 
در رتبه دوم لیست محبوب‌ترین گوشی‌های نوکیا Lumia 710 با 13 درصد قرار دارد که پس‌ از آن به ترتیب گوشی‌های Lumia 610 و Lumia 820 با 11 و 8 درصد قرار گرفته‌اند.

​​