تلفن همراه

2.4 میلیارد دستگاه الکترونیکی امسال در جهان عرضه می‌شود

 

مرکز تحقیقاتی گارتنر با انتشار گزارشی توضیح داد که تا پایان سال 2013 میلادی در مجموع 2.4 میلیارد دستگاه الکترونیکی شامل رایانه‌های شخصی، رایانه‌های لوحی و تلفن‌های همراه وارد بازار جهانی می‌شود که این رقم رشد 9 درصدی عرضه محصولات یاد شده نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عرضه جهانی دستگاه‌های الکترونیکی همچنان رو به افزایش است و بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که در سال 2017 میلادی 2.9 میلیارد دستگاه الکترونیکی در سراسر جهان عرضه شود. البته میزان عرضه محصولات الکترونیکی در هر یک از سه بخش یاد شده در سال 2017 میلادی نسبت به امروز کاملا متفاوت خواهد بود.
 
کارشناسان مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده‌اند که در سال 2013 میلادی شاهد کاهش 7.6 درصدی عرضه جهانی رایانه‌های شخصی و نوت‌بوک‌ها خواهیم بود که این روند از نابسامانی وضعیت اقتصاد جهانی و تغییر رفتار کاربران جهان برای استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی صورت می‌گیرد.
 
پیش‌بینی شده است که تا پایان امسال 197 میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد بازار جهانی می‌شود که این رقم رشد 69.8 درصدی عرضه این محصولات نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. در سال گذشته در مجموع 116 میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد جهان شد.
 
بخش دیگری از این آمارها به وضعیت تلفن‌های همراه اشاره می‌کند. در این توضیحات آمده است که امسال 1.875 میلیارد دستگاه تلفن‌همراه به بازار جهانی عرضه می‌شود که پیش‌بینی شده است از این رقم یک میلیارد دستگاه را گوشی‌های هوشمند تشکیل دهند. لازم به ذکر است در سال 2012 میلادی درمجموع 675 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد جهان شد.

​​