فناوری اطلاعات

فروش جهانی رایانه‌های شخصی به بدترین وضعیت از سال 1994 رسید

 

مرکز تحقیقاتی IDC با انتشار گزارشی اعلام کرد که عرضه جهانی رایانه‌های شخصی در فصل نخست سال جاری میلادی به بدترین وضعیت خود از سال 1994 تاکنون رسیده است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که گفته می‌شود طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی عرضه جهانی رایانه شخصی کاهش 13.9 درصدی را پیش‌روی خود  داشته است تا با روند در دوره زمانی یاد شده تنها 77.3 میلیون دستگاه رایانه شخصی در بازار جهانی عرضه شود که این رقم نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی کاهش دو برابری را نشان می‌دهد. پیش‌تر احتمال می‌رفت که در این دوره زمانی عرضه جهانی رایانه‌ها رشد 7.7 درصدی داشته باشد.
 
این مرکز تحلیلی اعلام کرد که پایین بودن درخواست بازار جهانی برای دراختیار گرفتن سیستم‌عامل ویندوز 8 مهم‌ترین عامل در این سقوط بوده است و در همین راستا افزایش علاقمندی کاربران به رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند، برخی افزایش قیمت‌ها و بروز مشکلاتی در چرخه تامین قطعات اولیه رایانه‌ها باعث شدند از فروش جهانی رایانه‌های شخصی تا این اندازه کاسته شود.
 
مرکز IDC اعلام کرد که این کاهش فروش جهانی رایانه‌های شخصی بدترین حالت از سال 1994 تاکنون بوده است که در فصل چهارم آن سال شاهد چنین سقوطی بودیم.

​​