تلفن همراه

ITU: امسال 2.7 میلیارد نفر در جهان به اینترنت متصل می‌شوند

 

سازمان جهانی مخابرات(ITU) اعلام کرد که گستردگی خدمات فناوری ارتباطات و اطلاعات در سطح جهان باعث شده است نیاز بیشتری به قانون‌گذاری در این زمینه احساس شود و واحدهای فعال در بخش ICT ضمن ارتقا تعامل خود با مشتریان، خدمات متناسب‌تری را در اختیار کاربران خانگی و تجاری قرار دهند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گزارش اخیر این سازمان با نام "جنبه‌های فراملی مقررات در جامعه شبکه‌ای" منتشر شده است و نشان می‌دهد که پیچیدگی‌ها و بهم‌پیوستگی‌های حیطه قانونی و نظارتی در صنعت ICT این روزها بسیار افزایش یافته است و بر این اساس هرگونه تصمیم در این زمینه می‌تواند تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای را بر بازارهای محلی و کشورهای همسایه برجا بگذارد و در نهایت وضعیت کلی بازار جهانی را تغییر دهد.
 
این گزارش تایید کرده است که سرعت گسترش بازار فناوری جهان همچنان رو به افزایش است. افزایش سرعت خطوط پهن‌باند اینترنتی موجب شده است تا ترافیک IP در جهان به میزان قابل ملاحظه بیشتر شود . در حالی که ترافیک شبکه جهانی اینترنت 20 سال قبل تنها یک پتابایت(Petabyte) بود، این رقم در پایان سال 2012 میلادی به 44 هزار پتابایت معادل 44 اگزابایت(Exabyte) رسید.
 
بد نیست بدانید اگر قرار باشد این حجم از اطلاعات را بارگذاری کنیم 1100 سال طول می‌کشد؛ البته به شرط آنکه سرعت بارگذاری اینترنتی 10 مگابایت در ثانیه باشد. در این میان اگر قرار باشد که این حجم از اطلاعات را با خط اینترنتی Dial-Up بارگذاری کنیم باید 200 هزار سال زمان صرف شود.
 
تنها در سال 2013 میلادی ترافیک IPهای اینترنتی ماهانه 14 اگزابایت بیشتر شد. لازم به ذکر است حجم اطلاعات اضافه شده در هر ماه از سال گذشته دو برابر حجم ترافیک اینترنتی بین سال‌های 1994 تا 2003 بوده است.
 
در گزارش این سازمان آمده است که در سال 2013 میلادی در مجموع 2.7 میلیارد نفر در جهان به اینترنت متصل خواهند بود که در کنار آن پیش‌بینی می‌شود برای انواع دستگاه‌های دیجیتالی و الکترونیکی در مجموع تاپایان امسال 50 میلیارد ابزار بارگذاری شود.

۱ دیدگاه


​​