تلفن همراه

سیستم جدید پرداخت موبایلی بر مبنای QRکدارایه می‌شود

 

شرکت آمریکایی NACHA که در زمینه سیستم‌های پرداخت الکترونیک فعالیت می‌کند، اعلام کرد که به‌زودی سیستم ارزیابی "راهنمای پرداخت صورت‌حساب‌های مشتری برمبنای کدبندی‌های QR" را که نخستین بار در دسامبر گذشته معرفی شده بود، عرضه می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز تلاش می‌کند سیستم ارزیابی صنعتی خود را در مدل‌های مختلف پرداخت و تعیین صورت‌حساب ارایه دهد و میزان کارایی و اثربخشی استفاده از کدهای QR را در آن ارزیابی کند.
 
"جین والیس"(Jane Wallace) مدیر مرکز استراتژی بازاریابی‌های ملی شرکت Intuit Financial Services در این خصوص گفت: «ورودی‌های صنعت برای ما نقش حیاتی دارد و در همین راستا ما تلاش می‌کنیم تا با کدهای واحد QR این فرآیند را تسهیل کنیم. در این فرآیند کاربران به راحتی می‌توانند همه مراحل را ملاحظه کنند و به راحتی هزینه مربوط به خریدهای خود را از طریق تلفن‌همراه بپردازند».
 
او در ادامه توضیح داد: «این سیستم ارزیابی جدید گامی مهم در ارزیابی کارایی و اثربخشی پرداخت‌های موبایلی محسوب می‌شود و قادر است یک استاندارد باز برای افرادی که صورت‌حساب صادر می‌کنند را ارایه دهد تا بتوانند سیستم پرداخت موبایلی یاد شده را با برنامه‌های داخلی خود سازگار کنند».

​​