تلفن همراه

حج درآمدهای Mobily عربستان را افزایش داد

 

شرکت مخابراتی Etihad Etisalat عربستان سعودی که با نام Mobily هم شناخته می‌شود با انتشار گزارشی اعلام کرد که سود خالص خود را در فصل نخست سال جاری میلادی 11 درصد افزایش داده است که البته در این گزارش، پیش‌بینی‌ها و نظرات مربوط به تحلیل‌گران اقتصادی اعلام نشده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت گزارش داد که در دوره زمانی یاد شده سود خالص خود را به 1.34 میلیارد ریال عربستان(357 میلیون دلار) رسانده است که این رقم بیشترین تاثیر را از درآمدهای بخش سرویس‌های اطلاعاتی موبایلی گرفته است. لازم به ذکر است که این شرکت مخابراتی برای چندین فصل متوالی با کاهش درآمدهای خود مواجه شده بود، اما فرا رسیدن فصل حج موجب شد تا این شرکت بتواند درآمدهای فصلی خود را افزایش دهد.
 
این شرکت مخابراتی در سه ماهه ابتدایی امسال مجموع درآمدهای خود را به 5.63 میلیارد ریال عربستان(1.5 میلیارد دلار) رساند که این رقم نسبت به درآمد 5.01 میلیارد ریالی سال گذشته بیشتر بود.
 
شرکت Mobily با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این اتفاق در جریان افزایش فروش گوشی‌های هوشمند و همچنین افزایش تمایل کاربران برای استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی موبایلی صورت گرفت و 30 درصد درآمدهای این دوره زمانی از بخش یاد شده حاصل شد».

 


​​