تلفن همراه

مخابرات: به زودی تکلیف تعرفه جدید تلفن ثابت مشخص میشود/مسئول تعرفه گذاری خدمات انحصاری شورای رقابت است

 

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با اعلام این که به زودی تکلیف تعرفه جدید تلفن ثابت مشخص خواهد شد گفت: قطعا در اعلام این تعرفه‌ها طبق نظر و موافقت مراجعی که قانون مشخص کرده عمل خواهیم کرد.
 
داوود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که افزایش تعرفه‌های مخابراتی قطعا مانند افزایش تعرفه و قیمت سایر کالاهای خدماتی نخواهد بود، گفت: هیچ‌گاه به دنبال تغییر تعرفه مثل سایر کالاهای خدماتی نبوده‌ایم و معتقدیم که لازم است خدمات مناسب را با تعرفه‌ی عادلانه به مردم ارائه کنیم. اکنون هم براین باوریم که بحث تغییر تعرفه همواره به معنای افزایش قابل توجه نخواهد بود بلکه تغییر قیمت‌ها براساس منطق علمی و منطق تعرفه‌گذاری صورت خواهد گرفت.
 
وی ادامه داد: براساس قانون مسوول تعرفه‌گذاری در زمینه‌ی خدمات انحصاری مشخص شده و این موضوع بر عهده‌ شورای رقابت قرار گرفته است.
 
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات در عین حال عنوان کرد: البته در این زمینه مسوولان سازمان تنظیم مقررات نیز نظراتی را اعلام کرده‌اند اما ما درنهایت تابع قانون خواهیم بود و اگر قرار باشد افزایش تعرفه داشته باشیم حتما به مراجع مورد نظر رجوع خواهیم کرد.
 
زارعیان درباره‌ی زمان اعلام تعرفه‌های جدید تلفن ثابت هم گفت: قاعدتا زمان‌ زیادی نخواهد برد و به زودی تکلیف این موضوع روشن می‌شود.
 
مدیر کل روابط عمومی مخابرات ایران در خصوص میزان افزایش تعرفه تلفن ثابت یادآور شد: در حال حاضر نمی‌توان رقمی قطعی برای این موضوع اعلام کرد.
 
به گزارش ایسنا، امروز معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد: تعرفه‌های تلفن ثابت، پیش از بررسی و تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تغییری نخواهد کرد.
 
لطف‌اله سبوحی در این ارتباط عنوان کرد: شرکت مخابرات ایران می‌تواند در چارچوب پروانه، تعرفه‌های پیشنهادی تلفن ثابت را همراه با دلایل افزایش به رگولاتوری ارائه کند تا پس از بررسی برای تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال شود.
 
وی گفت: تا زمانی که نرخ‌های پیشنهادی جدید در کمیسیون تصویب نشود، شرکت مخابرات ایران اجازه تغییر نرخ‌ها را ندارد.
 
سبوحی با اشاره به اینکه تاکنون نرخهای جدیدی از سوی شرکت مخابرات ایران به رگولاتوری پیشنهاد نشده است، عنوان کرد: شرکت مخابرات ایران در زمان صدور پروانه کلیه شرایط و ضوابط مندرج در موافقتنامه را پذیرفته و ملزم به انجام تعهدات خود در چارچوب آن است و بر همین اساس درصورت افزایش و اعمال نرخهای جدید تلفن ثابت بدون مصوبه کمیسیون، در چارچوب پروانه و حسب مقررات جاری کشور اعمال مقررات خواهد شد.

​​