رگولاتوری

وزیر ارتباطات: ایران توانایی پیشرفت و درآمدزایی در زمینه ICT را دارد!

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران نیز می‌تواند بدون اتکا به نفت و با تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی خود در زمینه ICT پیشرفت‌های قابل توجهی به‌دست آورد، تا جایی که به درآمدزایی در این حوزه برسد.
 
به گزارش فارس از اصفهان محمد حسن نامی در آیین افتتاح مرکز داده شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به پارک‌های علمی و فناوری برای ارائه تحقیقات ICT اظهار کرد: بحث تحقیقات در کشور بر پایه فناوری مدرن است و تنها بر پایه الگو‌برداری از کشورهای خارجی پیش نمی‌رویم، بلکه سعی بر این داریم تا با استفاده از علم محققان و دانشمندان بومی به یافته های جدیدی برسیم.
 
وی ادامه داد: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه علم و توجه ویژه ایشان به پارک‌های فناوری و رشد علم در این حوزه‌ها سعی بر این داشتیم تا با تجهیز پارک‌های علمی، فناوری در دانشگاه‌ها و ارائه تفاهم در زمینه ICT به صورت پویا ظاهر شویم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ایادی استکبار در دو حوزه ارتباطات و اطلاعات سایتی برای غلبه بر کشورهای اسلامی وارد می‌شوند، بیان کرد: فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی در کشور در حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند در جلو رفتن کشور به سوی تعالی مؤثر باشد.
 
وی ادامه داد: آمار در برخی از شرکت‌های کامپیوتری و ارتباطی نشانگر این است که این شرکت‌ها درآمد بالایی را از طریق ارائه خدمات در حوزه ICT  بدست می‌آورند که می‌تواند به مراتب در رشد اقتصاد کمک بسزایی داشته باشد.
 
محمد حسن نامی تصریح کرد: ایران نیز می‌تواند بدون اتکا به نفت و با تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی خود در زمینه ICT پیشرفت‌های قابل توجهی به‌دست آورد، تا جایی که به در آمدزایی در این حوزه برسد.
 
وی اضافه کرد: وزارت ارتباطات و  فناوری اطلاعات در صدد است تا با ایجاد پارک‌های علمی و تحقیقاتی و همچنین تاسیس دانشگاه‌های مرتبط در حوزه ICT  قدم‌های موثری بردارد.

​​