فناوری اطلاعات

سهم بازار بازیهای رایانه ای داخلی تنها 10 درصد است

 

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه‏ای، سرمایه گذاری و اختصاص بودجه مناسب به صنعت گیم را اساسی خواند و گفت: اکنون سهم بازار بازی‏های داخلی تنها 10 درصد و 90 درصد متعلق به تولیدات خارجی است، دلیل روشن و قانع کننده آن گرافیک بالا و ارزانتر بودن این بازی‏ها نسبت به محصولات داخلی است.
به گزارش مهر،  بهروز  مینایی افزود: با بودجه  بسیار کمی که به این عرصه داده می شود، نمی توان به تولید بازی با تکنیک بالا پرداخت.
 
وی به بودجه بسیار اندک حوزه بازی‏های رایانه‏ای اشاره کرد و ادامه داد: با این بودجه مختصر نمی‏ شود به تولید بازی با گرافیک بالا که نیازمند وقت و هزینه بالاتری است، پرداخت.
 
مینایی از رعایت نکردن قانون "کپی رایت" در کشور به عنوان معضل اساسی در عرصه گیم یاد کرد و گفت: رعایت نشدن قانون یادشده قیمت بازی‏های خارجی را در بازار به نصف کاهش داده است.
 
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه‏ ای تاکید کرد: اگر برای بازی‏های خارجی تعرفه ای در نظر گرفته و از عرضه غیرقانونی این قبیل محصولات جلوگیری شود، گام موثری در پیشرفت و توسعه صنعت داخلی گیم برداشته می شود.
 
وی گفت: نباید پیشرفت و توسعه صنعت داخلی گیم را با توجه به جوان بودن آن در کشور نادیده گرفت چراکه بازی‏های ایرانی که از استاندارد معقول برخوردار بوده به بازارهای جهانی راه یافته و مخاطب خود را پیدا کرده است.
 
مینایی حمایت جدی از فعالان عرصه گیم را برای تداوم توفیق های بوجود آمده ضروری دانست و بر ارتقای سطح اعتبارات بودجه ای و سرمایه گذاری در این بخش تاکید کرد.

​​