تلفن همراه

چک کردن و کارکردن با موبایل ویروسی است!

 

 در بررسی‌های جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند، زمانی که یک فرد با تلفن‌همراه خود صحبت می‌کند یا آن را برای دریافت پیامک چک می‌کند، شانس اینکه شما هم بی‌دلیل رفتار او را انجام دهید دو برابر افزایش میابد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که محققان دانشگاه میشیگان دریافته‌اند،‌ این فرآیند به عنوان یک خروجی جایگزین در رفتارهای فردی مورد بررسی قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که فرد به صورت ناخودآگاه سراغ تلفن‌همراه خود برود.
 
همچنین مشخص شده است که خانم‌ها بیش از آقایان سراغ تلفن‌همراه خود می‌روند، زیرا تلفن‌های همراه با زندگی روزمره زنان بیشتر سازگار شده‌اند و برای آن‌ها محبوب‌ترند.
 
نتایج این مطالعه در آخرین شماره از نشریه Human Ethology Bulletin منتشر شده است و نشان می‌دهد انجام چنین رفتارهایی بین کاربران را می‌توان در حوزه "اخراج‌های اجتماعی" طبقه‌بندی کرد که طی آن مردم دوست ندارند از گروه‌ها و اجتماعات خارج شوند و خود را متصل به آن‌ها می‌دانند.
 
بررسی‌های جدید نشان داد که میزان سر زدن به گوشی در طول روز برای خانم‌ها دو برابر بیشتر از آقایان است. این بررسی نشان داد که افراد به طور مداوم و بی‌دلیل به تلفن‌همراه خود سر می‌زنند، اما زمانی که یک نفر جلوی آن‌ها این کار را انجام می‌دهد 40 درصد بیشتر از قبل فعالیت مشابه را دنبال می‌کنند.

​​