تلفن همراه

گوشی‌های هوشمند محبوب‌ترین دستگاه الکترونیکی جهان هستند

 

این طور نتایج حاصل از مطالعات جدید مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد، هیچ دستگاهی روی کره خاکی به اندازه گوشی‌های هوشمند محبوبیت ندارد و روز به‌روز هم بر محبوبیت این دستگاه نزد کاربران جهانی افزوده می‌شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC در بررسی جدید خود اعلام کرده است که گوشی‌های هوشمند یکه‌تاز بازار جهانی تلفن‌های همراه شده‌اند و تنها در سه ماه نخست امسال 216.2 میلیون دستگاه از آن‌ها به فروش رسیده است.
 
آمار منتشر شده از سوی این مرکز تحقیقاتی نشان می‌دهد که در این دوره زمانی سه ماهه 418.6 میلیون دستگاه انواع تلفن‌های همراه وارد بازار جهانی شد که از بین آن‌ها بیشتر از 50 درصد را گوشی‌های هوشمند تشکیل دادند.
 
البته باید گفت که یک فصل قبل از این دوره زمانی 483.2 میلیون دستگاه تلفن‌همراه به جهان عرضه شده بود که این رقم در فصل نخست 2013 اندکی کاهش یافت. با این وجود میزان عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند بیشتر شد و در حالی که طی سه ماه نخست سال 2012 شاهد عرضه 152.7 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در جهان بودیم، این رقم با رشد 41.6 درصدی در دوره زمانی مشابه امسال به 216.2 میلیون دستگاه رسید.
 
کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که محبوبیت گوشی‌های هوشمند همچنان رو به افزایش است و در حالی که برای نخستین بار در تاریخ این دستگاه‌ها موفق شدند از تلفن‌های همراه معمولی پیشی بگیرند، در فصول آتی سال جاری میلادی کم‌کم شاهد حذف شدن گوشی‌های معمولی در بازار جهانی خواهیم بود.

​​