فناوری اطلاعات

سیستم‌عامل اینترنتی مایکروسافت رکورد شکست

منبع: همکاران سیستم

 

برای نخستین بار ارزش فروش سالانه سیستم‌عامل Windows Azure مایکروسافت و ابزارهای وابسته به آن به یک میلیارد دلار رسید که این اتفاق یک گام مثبت برای افزایش رقابت‌های مایکروسافت با سرویس پردازش ابری شرکت Amazon.com بود. 
 
 
به گزارش وب سایت bloomberg، سیستم‌عامل Azure قابلیت ذخیره اطلاعات و ابزارهای سازمانی روی سرویس‌های راه‌دور را دارد و به کاربران امکان می‌دهد از طریق اینترنت به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و این‌طور که «کورت اندرسون» (Curt Anderson) مدیر مالی واحد سرور‌ها و ابزارهای مایکروسافت توضیح داده است، این نرم‌افزار طی ۱۲ ماه گذشته رکوردی تازه برجا گذاشت و محبوبیت آن نزد کاربران سازمانی جهان افزایشی چشمگیر یافت. 
مایکروسافت که همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار در جهان محسوب می‌شود روی Azure و دیگر ابزارهای سازمانی مبتنی بر اینترنت بسیار حساب کرده است تا از طریق آن بتواند خود را با جریان رو به رشد رایانه‌های شخصی در بازار جهان سازگار کند و در عین حال کاهش محبوبیت سیستم‌عامل ویندوز روی رایانه‌های شخصی معمولی را از این طریق جبران نماید. 
به گفته «جیمز استیتن» (James Staten) یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی Forrester Research، حدود ۲۰ درصد شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از ابزارهای پردازش ابری بهره می‌برند از سیستم‌عامل Azure استفاده می‌کنند و در مقابل، ۷۱ درصد آن‌ها ابزارهای پردازش ابری شرکت Amazon را در اختیار گرفته‌اند. پیش‌بینی شده است که سیستم‌عامل Azure مایکروسافت ظرف یک سال آینده سهم خود در این بازار را به بیش از ۳۵ درصد برساند.

 

۱ دیدگاه


​​