اپراتورها

باندپهن

باندپهن ثابت

تلفن همراه

May 3, 2013
10:41 جمعه، 13ام اردیبهشتماه 1392
کد خبر: 54796

اپراتورچهارم: مکلف به جذب 8 میلیون مشترک فیبر نوری در 8 سال هستیم

 

مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت گفت: طبق پروانه این اپراتور باید در مردادماه آینده به 400 هزار مشترک و بعد از دو سال به یک میلیون مشترک سرویس‌ ارائه کند و تا 8 سال نیز 8 میلیون مشترک جذب کرده باشد.
 
به گزارش فارس تفاهم‌نامه راه‌اندازی نخستین پایلوت شبکه دسترسی فیبر نوری کشور در منطقه آزاد ارس امروز میان اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت و منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس به امضا رسید.
 
محمد علی رحمان‌دوست در این مراسم اظهار داشت: پس از راه‌اندازی نخستین پایلوت شبکه در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس راه‌اندازی شبکه در 7 استان در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت افزود: راه‌اندازی شبکه به ترتیب در شهرهای مشهد، تهران، شیراز، کرج، قم، اصفهان و تبریز در برنامه قرار دارد.
 
وی ادامه داد: طبق پروانه این اپراتور باید در مرداد ماه آینده به 400 هزار مشترک سرویس دهد.
 
رحمان‌دوست گفت: همچنین بعد از دو سال باید به یک میلیون مشترک سرویس دهی کنیم و تا 8 سال نیز 8 میلیون مشترک جذب کنیم.
 
مدیرعامل ایرانیان‌نت همچنین در بخشی از سخنانش متذکر شد اپراتور ایرانیان‌نت تنها شرکتی است که می‌تواند با فیبر نوری به دیگران سرویس ارائه کند؛ برای مثال هم‌اکنون شهرداری تهران کیلومترها فیبر نوری دارد اما اجازه ندارد از این فیبر به جز برای کارهای خود برای سرویس‌دهی به غیر استفاده کند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.