تلفن همراه

پیشبینی جونیپر از۲میلیارد بیننده تلویزیون از طریق دستگاه‌های موبایلی تا ۲۰۱۷

 

در سال 2017 میلادی نزدیک به 2 میلیارد نفر در جهان برنامه‌های تلویزیونی و فایل‌های ویدیویی را روی گوشی هوشمند یا رایانه لوحی خود تماشا خواهند کرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که مرکز تحقیقاتی Juniper Research بر اساس بررسی‌های جدید خود دریافته‌ است که آسانی در فرآیند به‌اشتراک گذاری فایل‌های ویدیویی باعث شده است تا این روزها کاربران به میزان قابل ملاحظه به سمت این ابزار روی بیاورند و البته این جریان در حالی بوده است که دسترسی کاربران به ابزارهای الکترونیکی همراه با قابلیت اتصال به اینترنت بسیار زیاد شده است و در عین حال کیفیت نمایشگرها نیز نسبت به قبل ارتقا فراوان یافته است.
 
این گزارش اعلام می‌دارد که کاربران جوان این روزها ترجیح می‌دهند نمایشگرهای قابل‌حمل خود را جایگزین گیرنده‌های رادیو و تلویزیون کنند و به صورت همزمان بتوانند روی این نمایشگرهای همراه به شبکه‌های اجتماعی نیز دسترسی داشته باشند. به گفته کارشناسان، به اشتراک‌گذاری فایل‌های صوتی و تصویری این روزها به یک اتفاق معمول بین کاربران تبدیل شده است که بیشتر آن‌ها ترجیح می‌دهند این فرآیند را از روی دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل خود انجام دهند.
 
این روزها برخی سرویس‌های اینترنتی تصویری از جمله Netflix به کاربران امکان می‌دهند تصاویر ویدیویی مورد علاقه خود را روی چند دستگاه‌های الکترونیکی از جمله رایانه‌های لوحی یا گوشی‌های هوشمند مشاهده کنند که این امر بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
 
در این میان، YouTube که بزرگترین سایت تصویری جهان است سرویسی راه‌اندازی کرده است که کاربران با پرداخت هزینه اندک ماهانه می‌توانند تمام برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی را روی آن تماشا کنند. این امر نیز توانسته است به میزان زیاد علاقمندی کاربران برای جایگزین کردن نمایشگرهای همراه با گیرنده‌های تلویزیونی را افزایش دهد.

 


​​