تلفن همراه

درحال حاضر ۱۷۲ به ۱۰۰میلیون مشترک LTE ارایه می‌دهند

 

مرکز 4G Americas با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد که تعداد مشترکان شبکه مخابراتی LTE این هفته از مرز 100 میلیون نفر هم گذشت تا محبوبیت خدمات این شبکه پرسرعت روز به‌روز برای مردم بیشتر شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که آمارها نشان می‌دهند، در حال حاضر دو کشور آمریکا و کانادا روی‌هم رفته بیش از 57 میلیون مشترک شبکه مخابراتی LTE را در خود جا داده‌اند و از نظر تعداد مشترکان می‌توان گفت که 57 درصد این بازار جهانی در اختیار دو کشور یاد شده است.
 
در این گزارش آمده است که هم‌اکنون 172 اوپراتور مخابراتی در 70 کشور جهان شبکه مخابراتی LTE  راه‌اندازی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که تعداد این شبکه‌ها تا پایان سال 2013 میلادی به بیش از 250 عدد برسد.
 
این طور که کارشناسان می‌گویند، هم‌اکنون قرارداد راه‌اندازی بیش از 450 شبکه مخابراتی LTE در جهان منعقد شده است و در حالی که تا سال 2012 میلادی تنها 68 میلیون ارتباط مخابراتی کاربران مبتنی بر شبکه LTE برقرار شده بود، این رقم در می 2013 به بیش از 100 میلیون عدد رسید.
 
این فرآیند نشان داد که تعداد مشترکان جهانی شبکه مخابراتی LTE در عرض کمتر از 5 ماه 50 درصد افزایش یافته است و همچنان این جریان دنبال می‌شود.
 
پیش‌بینی شده است که تعداد مشترکان مخابراتی که از شبکه LTE استفاده می‌کنند تا پایان سال 2013 میلادی با رشد دو برابری به 134 میلیون نفر برسد.
 
همچنین کارشناسان احتمال می‌دهند که تا سال 2018 میلادی بیش از یک میلیارد نفر در جهان مشترک این شبکه مخابراتی شوند و سرویس‌های پرسرعت آن را در اختیار بگیرند.
 
در آمریکای شمالی 22 اوپراتور تلفن‌همراه شبکه مخابراتی LTE راه‌اندازی کرده‌اند و در منطقه آمریکای لاتین هم بیش از 20 اوپراتور این سرویس را در اختیار مشترکان خود می‌گذارند. تا پایان سال 2013 میلادی 38 میلیون کاربر مشترک شبکه مخابراتی LTE در آمریکای شمالی حضور داشته است که این تعداد در می 2013 به 57 میلیون نفر رسید. آمریکای شمالی در سال 2013 صاحب 57 درصد بازار جهانی شبکه‌های مخابراتی LTE شد.

​​