تلفن همراه

گوشی فیس‌بوک این هفته معرفی می‌شود

 

این طور که روزنامه نیویورک‌تایمز در پایگاه اینترنتی خود نوشته است، شرکت فیس‌بوک طی هفته جاری کنفرانس مطبوعاتی را در دفتر مرکزی خود برگزار می‌کند و طی آن از گوشی هوشمند خود مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید رونمایی می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی هوشمند به سفارش فیس‌بوک در شرکت HTC ساخته شده است و شامل قابلیت‌هایی می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دوربین دیجیتالی سازگار با سرویس‌های این شبکه اجتماعی اشاره کرد که امکان انتشار مستقیم تصاویر روی فیس‌بوک را فراهم می‌کند.
 
این اخبار را دو نفر از اعضایی که در فرآیند ساخت این گوشی هوشمند حضور داشته‌اند منتشر کرده‌اند و در این میان فیس‌بوک تایید کرده است که کنفرانس مطبوعاتی روز پنج‌شنبه تاکید فراوانی بر تلفن‌های همراه دارد و قابلیت‌های جدیدی را در این زمینه معرفی می‌کند.
 
منابع آگاه گزارش دادند این گوشی هوشمند به گونه‌ای ساخته شده است که وقتی کاربران آن را روشن می‌کنند به صورت خودکار وارد صفحه آن‌ها در شبکه اجتماعی فیس‌بوک می‌شود. البته باید توجه داشت که پیش‌از این هم تلاش‌هایی برای ساخت گوشی هوشمند با محوریت شبکه اجتماعی فیس‌بوک ساخته شده بود.
 
"چتان شارما"(Chetan Sharma) از تحلیلگران اقتصادی اعلام کرد که موفقیت این گوشی هوشمند منوط به همکاری شرکت‌های مخابراتی با HTC است که پیش‌بینی می‌شود به دلیل موفقیت‌های اخیر این شرکت، در آینده نزدیک شاهد فروش بالای این محصول باشیم.

​​