بازار سرمایه

فهرست پولدارترین شرکت‌های فناوری جهان

 

شرکت کره‌ای سامسونگ توانست در فهرست برترین شرکت‌های تجاری جهان از نظر بیشترین میزان سرمایه با صعود 25 پله‌ای نسبت به سال قبل، در فهرست جایگاه 30 قرار گرفت.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت سامسونگ در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر Millward Brown Optimor BrandZ Top 100 مربوط به برترین شرکت‌های تجاری جهان از نظر بیشترین میزان سرمایه توانست با صعود 25 پله‌ای نسبت به سال قبل، در فهرست امسال در جایگاه 30 قرار بگیرد.
 
شرکت سامسونگ موفق شد طی سال گذشته با ارایه نوآوری‌های فراوان سهم خود را در بخش‌های مختلف افزایش دهد. این شرکت در سال 2012 میلادی در مجموع 1.6 میلیون دلار بیشتر از سال قبل برای تبلیغات هزینه کرد و در مقابل 33 درصد درآمدهای این شرکت افزایش یافت.
 
این امر در اصل به خاطر موفقیت‌های سری گوشی‌های هوشمند Galaxy سامسونگ بود.
 
این طور که در لیست جدید مرکز Millward آمده است، نام ده شرکت برتر فناوری از نظر بیشترین میزان سرمایه به قرار زیر اعلام شده است:
 
1- اپل
 
2- گوگل
 
3- IBM
 
4- مایکروسافت
 
5- SAP
 
6- Tencent
 
7- سامسونگ
 
8- فیس‌بوک
 
9- Baidu
 
10- اوراکل
 
در مجموع طی سال 2012 میلادی سرمایه کلی بخش فناوری در گستره جهانی با کاهش یک درصدی به 728 میلیارد دلار رسید و این در حالی بود که سال گذشته این رقم رشد 2 درصدی داشت.
 
از 10 شرکت برتر جهان با بیشترین میزان سرمایه، چهار شرکت اول را مراکز فناوری تشکیل می‌دهند و با 185 میلیارد دلار سرمایه، باارزش‌ترین شرکت دنیا محسوب می‌شود.

​​