لبه تکنولوژی

پردازنده جدید اینتل و افزایش ۵۰درصدی عمر باتری‌ها

 

اینتل ادعا می‌کند پردازنده جدید این شرکت موسوم به Haswell قادر است تا 50 درصد مصرف باتری در دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل را در حالت استفاده معمولی پایین بیاورد.
 
 
نسل آتی پردازنده‌های شرکت اینتل در حال ورود به بازار جهانی است و این شرکت تراشه‌ساز به منظور عرضه گسترده‌تر محصول یاد شده موسوم به Haswell، برخی از قابلیت‌های قابل ملاحظه آن را منتشر کرده است.
 
به گزارش فارس به نقل از تک‌اسپات، "رانی بورکار"(Rani Borkar) مدیر گروه معماری اینتل توضیح داد که Haswell مخصوص نوت‌بوک‌ها و رایانه‌های لوحی طراحی شده است.
 
خبر سازگاری این پردازنده با رایانه‌های همراه در حالی اعلام شده است که اینتل ادعا می‌کند این محصول قادر است تا 50 درصد مصرف باتری در دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل را در حالت استفاده معمولی پایین بیاورد.
 
همچنین گفته شده است که سیستم ویژه Haswell قادر است در حالت آماده‌باش(Standby) نسبت به مدل قبلی خود یعنی Ivy Bridge تا 20 برابر بیشتر مصرف انرژی را پایین‌ بیاورد.
 
کاهش مصرف انرژی به معنی نیاز این پردازنده پرقدرت به استفاده از کمتر از انرژی در جریان فعالیت‌ها و همچنین به‌کارگیری ساختار جدید در آن خواهد بود که در نهایت باعث می‌شود عمر باتری افزایش یابد. نکته قابل ملاحظه در این زمینه این است که افزایش طول عمر باتری در حالی رخ می‌دهد که از توان پردازشی رایانه نیز کاسته نمی‌شود.

​​