تلفن همراه

دولت ترکیه خطاب به سهامداران ترکسل: اگر تا یکماه دیگر اختلاف برسر مدیریت را حل نکنید خودمان وارد عمل میشویم!

قانون‌گذاران بازار بورس ترکیه اعلام کرده‌اند که اگر سهام‌داران بزرگترین شرکت مخابراتی این کشور ظرف یک ماه آینده اختلافات خود را حل نکنند، وارد عمل می‌شود و راه‌حل جدید برای آن‌ها ارایه می‌دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بزرگترین شرکت مخابراتی ترکیه Turkcell نام دارد که سه سهام‌دار اصلی آن با نام‌های Cukurova، Altimo و Teliasonera فعالیت می‌کنند برای سال‌های طولانی بر سر مدیریت شرکت Turkcell با یکدیگر نبرد کرده‌اند و تاکنون پرونده‌های قضایی فراوانی بین آن‌ها مطرح شده است.
 
آخرین تلاش برای برگزاری مجمع عمومی در زمینه مشخص شدن مدیریت شرکت Turkcell پس از به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای مجمع رها شد.
 
مقامات قانون‌گذار ترکیه به تازگی مدیران سه شرکت یاد شده را از حضور در Turkcell منع کردند و توضیح دادند که از این پس نمایندگان آن‌ها باید در این شرکت حضور یابند. گفته شده است که به منظور برگزاری مجمع عمومی در این زمینه باید دست‌کم پنج عضو حضور داشته باشند.
 
مدیر "انجمن بازار سرمایه ترکیه"(SPK) هم‌اکنون به سهامداران Turkcell سی روز فرصت داده است تا اختلافات خود را حل و فصل کنند، در غیر این صورت او دو مدیر مستقل برای هیئت مدیره این شرکت مخابراتی در نظر خواهد گرفت و آن‌ها را وادار خواهد کرد تا این دو نفر را بپذیرند.

​​