تلفن همراه

رگولاتور ایران اعلام کرد: افزایش تعرفه همراه اول، حذف هزینه جابجایی و هم کدی تلفن ثابت از ابتدای تیرماه اعمال میشود

MCI-logo.jpg

در حالی که اعلام تعرفه‌های جدید همراه اول و هم کدی تلفن ثابت طولانی شده است، معاون وزیر ارتباطات گفت: تعرفه‌های جدید از ابتدای تیرماه اجرا می‌شود.
 
محمدعلی فرقانی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود تعرفه‌های جدید مخابراتی از تیرماه اجرا می‌شود، گفت: تعرفه جدید یکنواخت 515 ریال برای هر دقیقه مکالمه درون شبکه همراه اول از ابتدای تیرماه اعمال می‌شود.
 
 وی افزود: همچنین تعرفه هم ‌کدی تلفن ثابت نیز از ابتدای تیرماه اعمال می‌شود.
 
به گزارش فارس تعرفه جدید 515 ریالی همراه اول بنا بر اظهارات رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران قرار بود پس از ابلاغ یعنی از اول خردادماه اعمال شود.
 
با آغاز ماه خرداد اما تعرفه‌های جدید اعمال نشد و همراه اول در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام اعمال تعرفه‌های قبلی در صورت‌ حساب‌های همراه اول علت این امر را آمادگی کامل و رسیدن به تعرفه‌ نهایی ذکر کرد.
 
از سوی دیگر هم ‌کدی داخل استانی در دستور کار شرکت مخابرات ایران قرار گرفته و طی یک ماه گذشته علاوه بر دو استان قبلاً هم کد شده، کدهای استان قم نیز یکی شد.
 
علی‌رغم اجرای هم‌کدی در استان جدید اما هنوز تعرفه آبونمان هم کدی اعلام نشده است.
 
طولانی شدن مذاکرات بین مخابرات و وزارت ارتباطات در خصوص تعیین آبونمان هم کدی در حالی است که مخابرات ایران فعلاً صورت‌ حساب‌های استان قم را با تعرفه علی‌الحساب محاسبه می‌کند و به محض اعلام آبونمان هم کدی تعرفه‌های تلفن ثابت داخل استانی در سه استان تهران، البرز و قم افزایش خواهد یافت.
 
همچنین مخابرات منتظر اعلام آبونمان هم کدی برای شروع عملیات هم کدی در دیگر استان‌ها است.
 
اعلام تعرفه‌های جدید در حالی طولانی شده که روز گذشته یک مقام مسئول در گفت‌وگو با فارس از تصمیم دولت برای اعلام تعرفه‌های جدید پس از ماه خرداد خبر داد.
 
این مقام مسئول گفته بود تعرفه‌های جدید همراه اول و آبونمان هم کدی از تیرماه و پس از پشت‌سر گذاشتن ماه خرداد اعلام خواهد شد.

​​