تلفن همراه

معاون رگولاتوری: تمدید دوره انحصار رایتل بلامانع است

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به ذکر توضیحاتی درباره‌ی تمدید دوره‌ی انحصار اپراتور سوم تلفن همراه پرداخت و گفت: از نظر ما تمدید دوره انحصار رایتل مشکلی ندارد.
 
لطف‌الله سبوحی اظهار کرد: از آنجا که ما به دنبال آن هستیم که رقابتی هم‌وزن میان هر سه اپراتور تلفن همراه شکل بگیرد، بر این باوریم که تمدید دوره انحصار این اپراتور بلامانع است.
 
وی در عین حال یادآور شد: فضای رقابتی با دو اپراتور کامل نمی‌شود و با توجه به مشکلاتی که پیش از این در زمینه‌ی نوسانات نرخ ارز و تامین تجهیزات مورد نیاز وجود داشت، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با تمدید دوره‌ی انحصار اپراتور سوم موافق است.
 
البته سبوحی در عین حال یادآور شد که این کمیسیون دستورات شورای عالی مجازی را لازم‌الاجرا می‌داند.
 
معاون سازمان تنظیم مقررات هم‌چنین اظهار کرد: زمانی که اپراتور سوم در حال شکل‌گیری بود این‌گونه عنوان شد که تمام پروژه‌های بزرگ باید پیوست فرهنگی داشته باشند و این پیوست به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.
 
وی ادامه داد: ما در آن زمان طراحی این بسته را پیش‌بینی کرده بودیم و درباره‌ی آن با بخش‌های مختلفی صحبت کردیم اما به نتیجه نرسیدیم.
 
او در پایان گفت: به تازگی سازمان تنظیم مقررات وارد مذاکره با بخش‌های مرتبطی از جمله شورای عالی فضای مجازی شده است تا بدین ترتیب مواردی که برای تدوین پیوست فرهنگی مورد نظر این شورا قرار دارد به ما منتقل شود و براساس آن ما بتوانیم به تدوین پیوست فرهنگی رایتل بپردازیم.

​​