تلفن همراه

۲۹درصد کاربران سراغ بازی‌های رایگان موبایلی می‌روند

بررسی جدید مرکز تحقیقاتی NPD نشان داد، از بین تمام کاربران آمریکایی که علاقمند به انجام بازی‌های رایانه‌ای هستند 29 درصد سراغ بخش "بازی‌های رایگان و موبایلی" می‌روند که این رقم رشد 2 درصدی نسبت به سال 2012 را نشان می‌دهد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، علاوه بر این همچنین گفته شد، از بین کاربرانی که به صورت مستمر سراغ بازی‌های رایانه‌ای می‌روند تنها در افرادی که بازی‌ها را در دستگاه‌های مختلف از جمله رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی دنبال می‌کردند رشد دیده شده است. این گروه حدود 16 درصد از کل جمعیت علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای در جهان را شامل می‌شود.
 
دیگر بخش‌ها شامل گروه افرادی که گاه به گاه سراغ بازی‌ها می‌روند، افرادی که از کنسول‌های بازی استفاده می‌کنند، خانواده‌های علاقمند به بازی‌ها و علاقمندان به بازی‌های اجتماعی نسبت به سال 2012 کمتر سراغ این فضا آمده‌اند.
 
"لیام کالاهام"(Liam Callahan) از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی NPD Group در این خصوص گفت: «رشد در بخش بازی‌های موبایلی و رایگان به صورتی دنبال شده است که شخصیت‌های مختلف کاربران برای استفاده از این بازی‌ها را نشان می‌دهد. این کاربران بر مبنای نوع بازی‌هایی که انتخاب می‌کنند و ابزارهای مختلفی که برای اجرای این بازی‌ها به کار می‌گیرند، تقسیم‌بندی می‌شوند».
 
بر اساس گزارش منتشر شده،‌علاقمندان به بازی‌ها ترجیح می‌دهند امکان اجرای بازی مورد علاقه آن‌ها روی دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف فراهم شود. آن دسته از کاربرانی که سراغ کنسول‌های بازی می‌روند، بیشتر از دیگر کاربران از سیستم خود استفاده می‌کنند و در این میان Xbox 360 محبوب‌ترین کنسول بازی برای آن‌ها محسوب می‌شود.
 
همچنین گفته شده است، صاحبان کنسول‌های بازی بیش از دیگر افراد برای خرید بازی‌ها و لوازم جانبی هزینه پرداخت می‌کنند.

​​