تلفن همراه

رشد 33 درصدی بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2013

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که طی سال جاری میلادی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش یابد که این اتفاق به دنبال کاهش میانگین قیمت این محصول و افزایش درخواست بازارهایی مانند مانند چین، هند و برزیل صورت می‌گیرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال جاری میلادی در مجموع 958.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی می‌شود که این رقم از 722.5 میلیون گوشی هوشمندی که سال 2012 وارد جهان شدند بیشتر است.
 
این خبر برای شرکت‌هایی مانند Qualcomm، Peregrine Semiconductor و دیگر مراکزی که تراشه‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند را تولید می‌کنند بسیار خوشحال کننده است.
 
مرکز IDC همچنین اظهار داشته است که در بازارهایی مانند چین، هند و دیگر کشورهای در حال توسعه رشد سالانه فروش گوشی‌های هوشمند به 45 درصد خواهد رسید. در آمریکا، اروپا و بازارهای توسعه یافته رشد سالانه فروش گوشی‌های هوشمند 14 درصد گزارش شده است.
 
مرکز تحقیقاتی Pew Research هم طی هفته جاری در گزارشی اعلام کرده بود که هم‌اکنون 56 درصد بزرگسالان آمریکایی گوشی هوشمند دارند که این رقم در می 2011 تنها 35 درصد گزارش شده بود. در این گزارش همچنین اعلام شد که 85 درصد افراد زیر 35 سال در آمریکا هم صاحب گوشی هوشمند هستند.

​​