رگولاتوری

وزیر ارتباطات: پیوست های فرهنگی برای تمام ابزارهای ICT ایجاد می شود

وزیر ارتباطات در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور در جمع خبرنگاران گفت: ایجاد پیوست فرهنگی تنها مختص سیم کارت های رایتل که امکان ارتباط تصویری دارند نخواهد بود، بلکه از این پیوست های فرهنگی برای تلفن همراه؛ اینترنت و شبکه ملی اطلاعات بهره خواهیم برد.
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستتا) از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ دکتر نامی گفت: نسل های سوم و چهارم فناوری های ارتباطی در راه هستند و در آینده نزدیک خدمات دهی خواهند کرد از همین رو لازم است تا پیوست های فرهنگی مدون داشته باشیم.
وی افزود: زمانی که پیوست فرهنگی برای اپراتور سوم تلفن همراه یعنی رایتل ایجاد شود، شورای عالی فضای مجازی آن را تأیید و سپس رایتل می تواند از امکان ارتباط تصویری خود بهره برداری کند.
وی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه دانشگاه امام صادق(ع)، علامه طباطبائی، حوزه علیمه قم پیوست های فرهنگی را ایجاد کرده و تلاش داریم قبل از بهره برداری خدمات در حوزه فضای مجازی و ارتباطات، این پیوست های فرهنگی مربوط به هر خدمات تهیه شود.
دکتر نامی با اشاره به این که هفدهمین تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور منعقد شده است، گفت: معتقد هستیم که یک تحقیق منسجم دانشگاهی باید به محصول تبدیل شود و پژوهشی که به محصول ختم نشود، نوآوری نیست.
وی با بیان اینکه کشور با حجم بالایی از دانشجویان در رشته های مرتبط با برق و کامپیوتر مواجه است گفت: باید بتوانیم به نحو شایسته از ظرفیت های این دانشجویان برای تولید محصولات بهره ببریم.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش بر تلاش وزارت ارتباطات در کاهش تعرفه های خدماتی تأکید کرد و در خصوص کیفیت سرویس اینترنت در کشور گفت: تلاش داریم با افزایش پهنای باند، ظرفیت های سرویس اینترنت در کشور را افزایش دهیم.

​​