فناوری اطلاعات

June 16, 2013
16:21 یکشنبه، 26ام خردادماه 1392
کد خبر: 55613

ارایه 2700 خدمت از طریق شبکه ملی اطلاعات

دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای تفاهم نامه میان دانشگاه پیام نور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته بیش از دو هزار و 700 خدمت از سوی شبکه ملی اطلاعات به خانه ها و مشاغل ارایه خواهد شد.
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر محمد حسن نامی در این مراسم ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 240 نقطه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است که این عدد تا پایان سال جاری رشد قابل توجهی خواهد داشت.
وی ادامه داد: برای این شبکه برای هر ایرانی چهار صفحه پیش بینی خواهد شد که در یکی از این صفحات تمام اطلاعات فردی ذخیره و در صورت نیاز به روز رسانی خواهد شد.
وی افزود: صفحه سلامت که حاوی اطلاعات پزشکی افراد است یکی دیگر از صفحات روی این شبکه می باشد که با تجهیزات پیش بینی شده امکان تحقق پزشکی از راه دور از این طریق فراهم خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ایجاد صفحه اقتصادی برای هر کاربر روی شبکه ملی اطلاعات را زمینه ایجاد عدالت در سطح جامعه دانست و تصریح کرد: با ایجاد این شبکه تمام مبادلات اقتصادی افراد، به صورت شفاف ثبت خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون و با تلاش های صورت گرفته دستاوردهای بزرگی در حوزه ICT محقق شده و به منظور ارایه این گونه پیشرفت ها می بایست از توانمندی های دانشگاه ها و دانشمندان کشورمان بیش از بیش بهره ببریم.
دکتر محمد حسن نامی با بیان این مطلب که توجه به حوزه علم و دانش می تواند برای ما ثروت، رفاه اجتماعی و قدرت را به همراه داشته باشد، گفت: وجود دانشجویان نخبه هیات های علمی قوی و دانشگاه های توانمند ، یک سرمایه برای کشورمان محسوب می شود.
وی تاکید کرد: با تعریف طرح های مشترک با دانشگاه ها امکان خدمت رسانی به مردم با استفاده از توانمندهای جوانان دانشمند داخلی فراهم می شود و این امر یکی از اهداف وزارت ارتباطات در جهت گسترش همکاری ها با دانشگاه ها است.
دکتر محمد حسن نامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حماسه سیاسی محقق شده در 24 خردادماه اظهار داشت: این انتخابات یک نوع دموکراسی ارزشمند را به رخ جهانیان کشید.
وی ادامه داد: مردم غیور کشورمان در 24 خردادماه جاری یک دموکراسی پرشور در قالب حماسه سیاسی ثبت کردند و این بار نیز همانند گذشته ظرفیت بالای خود را در این حوزه نشان دادند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.