تلفن همراه

نوکیا ماه آینده گوشی با دوربین 41 مگاپیکسلی عرضه می‌کند

شرکت نوکیا با ارسال دعوتنامه‌هایی آمادگی خود را برای برگزاری یک کنفرانس بزرگ در ماه آینده اعلام کرده است که منابع آگاه از هم‌اکنون در مورد آن می‌گویند که با این اتفاق نوکیا دنیای دوربین‌های دیجیتالی در گوشی‌های هوشمند را متحول می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، زمانی که این شرکت فنلاندی سال گذشته برای نخستین بار فناوری تصویری Pureview را عرضه کرد، نرم‌افزار مربوط به آن مبتنی بر سیستم‌عامل سیمبین بود و البته بسیار مورد توجه کاربران و کارشناسان قرار گرفت.
 
طی هفته‌های گذشته شایعات فراوانی منتشر شده است که نوکیا در سری محصولات Lumia گوشی هوشمند جدیدی را مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون عرضه کرده است که همراه با دوربین دیجیتالی 41 مگاپیکسلی تابستان امسال به دست کاربران می‌رسد.
 
اگرچه دوربین تعبیه شده برای این گوشی هوشمند منحصر به‌فرد قابلیت عکس‌برداری فراوان دارد، اما هدف اصلی از ساخت آن توانایی قابل ملاحظه برای زوم کردن روی تصاویر بدون از دست دادن کیفیت است که تاکنون این توانایی در دوربین هیچ یک از گوشی‌ها دیده نشده بود. این دوربین دیجیتالی در فضاهای تاریک یا فضاهایی که نور بسیار کم دارند تصاویری با کیفیت قابل قبول تهیه می‌کنند.
 
شرکت نوکیا اعلام کرده است که کنفرانس ماه آینده را با عنوان Zoon برگزار می‌‌کند و با دعوتنامه‌های ارسال شده از اهالی رسانه، کارشناسان و بزرگان صنعت مخابرات خواسته است تا در آن حضور یابند.

​​