تلفن همراه

پیشبینی وزیر ارتباطات از ارتقای سهم ICT در تولید ناخالص داخلی تا 8 درصد

دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی گفت: امیدواریم تا با تحقق برنامه های پیش بینی شده سهم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی به هشت درصد برسد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمدحسن نامی در این مراسم ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر سهم این حوزه در GDP (تولید ناخالص داخلی) از وضعیت مناسبی برخوردار است.
وی افزود: در تلاش هستیم تا به منظور تحقق ارتقاء بخش اقتصادی در حوزه ICT، از ظرفیت های علمی دانشگاه ها استفاده کنیم تا به وضعیت مطلوب دست پیدا کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ظرفیت های خوبی در حوزه زیرساخت های ارتباطی در کشور وجود دارد که با ورود نسل سوم و چهارم تلفن همراه، قابلیت های بالقوه ای در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات با اشاره وضعیت مطلوب کشور در بخش های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مقایسه با دیگر کشورها گفت: با اجرایی شدن کامل قانون برنامه پنجم توسعه کشور، ایران در زمره کشورهای پیشرفته در منطقه قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: اجرای پروژه اتصال فیبرنوری ایران و اروپا، نخستین پروژه از این دست بود که کشورمان را به هاب ترانزیت دیتای اینترنتی تبدیل می کند.
دکتر محمد حسن نامی با اشاره به تلاش های صورت گرفته به منظور توسعه ICT در روستا تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ارتباطات 44 هزار روستا فراهم شده بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ارتباطات مابقی روستاهای باقی مانده که اکثراً روستاهای زیر 20 خانوار هستند نیز برقرار خواهد شد.
وی تأکید کرد: همچنین به زودی بیش از شش هزار دفتر ICT روستایی جدید به بهره برداری خواهد رسید تا به واسطه آن خدمات اینترنتی، بانکی، پستی و مخابراتی به روستائیان عرضه خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: این دفاتر امکان ارایه خدمات دیگر سازمان ها و دستگاه ها به روستائیان را نیز دارد و از طریق آن می توان توان اقتصادی روستائیان را تقویت کرد.

​​