اپراتورها

تلفن همراه

June 18, 2013
19:47 سه شنبه، 28ام خردادماه 1392
کد خبر: 55677

وزیر ارتباطات: فقط همراه اول برای نسل ۳و ۴ اقدام کرده و ما به همراه اول فرکانس وگذار میکنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی نسل سوم و چهارم موبایل در یک سال آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این راه اندازی پژوهشکده ICT در 5 دانشگاه بزرگ در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن نامی در حاشیه امضای قرار داد همکاری میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در زمینه هزینه کرد درآمدهای این وزارتخانه، افزود: بر این اساس مصوب شده است که 3 درصد از درآمدهای ICT این وزارتخانه مستقیما صرف توسعه زیر ساخت‌ها و USO (طرح خدمات عمومی اجباری) روستایی شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تاکنون کلیه درآمدها مستقیما به خزانه بانک مرکزی واریز می‌شد، اظهار داشت: در سال جاری مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که بخشی از این درآمدها مستقیما به وزارتخانه داده شود تا طرح USO روستاها برای باقی مانده روستاها که حدود 10 هزار و 648 روستا می‌شود و عموما زیر 20 خانوار دارند، خدمات ICT را توسعه دهیم.
 
وی ادامه داد: تا مردادماه سال جاری 10 هزار روستا تحت پوشش خدمات تلفن همراه و اینترنت قرار خواهند گرفت.
 
ایجاد نسل سوم موبایل
 
نامی از ایجاد نسل سوم موبایل در کشور خبر داد و یادآور شد: همه اپراتورها در توسعه نسل سوم و چهارم می‌توانند مشارکت داشته باشند ولی فعلا اپراتور همراه اول در این زمینه اقدام کرده است.
 
وی اضافه کرد: در این راستا ما به اپراتور همراه اول فرکانس واگذار می‌کنیم و بر اساس دامنه فرکانسی که به آنها واگذار می‌شود، تجهیزات و زیر ساخت آن را ایجاد خواهند کرد.
 
نامی با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه زمان بر است، خاطر نشان کرد: زمان راه اندازی نسل سوم و چهارم موبایل یک سال طول می‌کشد.
 
راه اندازی هجدهمین پژوهشکده ICT در جهاد  دانشگاهی
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تاکنون 17 پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه‌ها ایجاد کردیم، ادامه داد: هجدهمین پژوهشکده در جهاد دانشگاهی راه اندازی خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه ظرف 2 هفته آینده در دانشگاه‌های باقی مانده تفاهم نامه‌های همکاری برای راه اندازی این پژوهشکده به امضا خواهد رسید، یادآور شد: راه اندازی این پژوهشکده در دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیر الدین طوسی، صنعتی شریف، تهران و علم و صنعت در دستور کار این وزارتخانه است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.