فناوری اطلاعات

نینتندو به فکر رقابت با سونی و مایکروسافت نیست

پس از نمایش دو کنسول PlayStation 4 و Xbox One در نمایشگاه E3 امسال و حضور نسبتا کمرنگ نینتندو و کنسول Wii U، سوالاتی در این زمینه پیش آمد که این شرکت ژاپنی چگونه از خارج گود نظاره‌گر جدال دو پرچم‌دار نسل هشتم است. نینتندو به سوالات پاسخ می‌دهد.
 
به گزارش گروه بازی‌های ویدئویی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مدیر نینتندو آمریکا، رجی فیل امی، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هیچ فشاری از سمت سونی و مایکروسافت حس نمی‌کنند چرا که بخش بزرگ دیگری از بازار را هدف قرار داده‌اند.
 
وی ادامه داد:" مایکروسافت و سونی همان کاری را می‌کنند که باید انجام دهند. شرط می‌بندم هر چه به تاریخ عرضه‌ی کنسول‌ها نزدیک‌تر شویم، بازی‌های بیشتری را معرفی خواهند کرد. از دید من، ما نمی‌توانیم روی این موضوع تمرکز کنیم. از دیدگاه من این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توانیم افرادی که محصولات نینتندو را خریده‌اند را راضی نگه داریم؟ چگونه می‌توانیم مطمئن شویم که آن‌ها پیشنهادات ما را درک می‌کنند؟ چگونه می‌توانیم مطلع شویم که آن‌ها از نرم‌افزاری که برایشان منتشر کردیم هیجان زده هستند؟"
 
ساتورو ایواتا، مدیر کل نینتندو نیز در گذشته اعلام کرده بود که ما شایسته‌ی مورد انتقاد قرار گرفتن هستیم.
 
وی در مصاحبه‌ای با CNBC گفت:"مردم هنوز هم نمی‌توانند متوجه شوند که چه چیزی در مورد Wii U خاص و منحصر بفرد است، چرا که ما همیشه سعی می‌کنیم منحصر بفرد باشیم و این موضوع اندکی انرژی لازم دارد تا به مردم نشان دهیم چه چیز جذابی در مورد کاری که می‌کنیم وجود دارد. ما در ارائه‌ی یک محصولی که به مخاطب نشان دهد که این کار بسیار متفاوت است ناموفق بودیم. چالش امروز ما معرفی محصولاتیست که مردم را تشویق کند که Wii U را امتحان کنند."
 
نینتندو در حال حاضر حمایت ناشران 3rd Party را به جز Warner Bros. به طور تقریبی از دست داده و ایواتا معتقد است اگر نینتندو تلاش کند و چندین بازی با کیفیت روانه‌ی بازار کند تا میزان فروش کنسول بالا برود، ناشران خارجی هم به ساخت و توسعه‌ی بازی برای این کنسول ادامه خواهند داد. مارتین ترمبلی، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر گفت:"من فکر می‌کنم Wii U شروع ضعیفی داشته اما آن‌ها مسلما به فکر اصلاح این راه خواهند بود. من فکر نمی‌کنم این موضوع مشکلی باشد. بیشتر راجع به محتواست که فکر می‌کنم آن‌ها کلی بازی جدید در E3 نمایش دادند که این کنسول را تقویت خواهد کرد."
 
ایواتا در مورد کاهش قیمت کنسول هم به این نتیجه رسید که هنوز زمان آن نرسیده که Wii U قیمتی کمتر از 300 دلار داشته باشد.

​​