تلفن همراه

بازار امیدوار به تداوم روند کاهشی نرخ ارز است

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: بازار امیدوار به ادامه روند کاهشی قیمت دلار و درهم و در نهایت تثبیت نرخ ارز است و برای بازاریان کاهش نرخ ارز به صرفه‌تر از گرانی آن است.
 
سید مهدی میر مهدی کمجانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به روند نزولی قیمت‌ها در بازار کامپیوتر در پی کاهش نرخ ارز، اظهار داشت: بازار امیدوار به ادامه روند کاهشی نرخ دلار و درهم و در نهایت تثبیت نرخ ارز است.
 
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: طی چند روز گذشته یک بار شاهد کاهش قیمت دلار به زیر 3 هزار تومان بودیم که اگرچه لحظه‌ای و مقطعی بود اما اتفاق مثبتی در بازار محسوب شد.
 
این فعال بازار کامپیوتر و ماشین‌های اداری در پاسخ به این سوال که بازاری‌ها با کاهش نرخ ارز متضرر می‌شوند در نتیجه از این اوضاع رضایت ندارند، گفت: برای بازاریان کاهش نرخ ارز به صرفه‌تر از گرانی نرخ ارز است؛ زیرا در قیمت بالا فروش کمتر است و از این رو بازار نیز راضی‌ به کاهش قیمت ارز است.
 
وی ادامه داد: بازار رسیدن دلار به نرخ 2200 تومان را انتظار می‌کشد که در این صورت ریال بار دیگر ارزش خود را بدست می‌آورد و بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل و اقتصاد روان می‌شود.
 
میر مهدی در خصوص اینکه انتظار بازار برای رسیدن دلار به نرخ 2200 تومان چقدر خوشبینانه است، گفت: با صحبت‌هایی که از سوی مسئولان مطرح می‌شود، بازار بسیار امیدوار است که نرخ دلار به 2200 تومان برسد و روی این نرخ بماند.
 
وی ادامه داد: انتظار بازار این است که رئیس جمهور منتخب طبق وعده از تمام ظرفیت‌ها به دور از جناح‌بندی استفاده کند و در این راه اساتید بزرگ اقتصاد دانشگاه‌ها‌ نیز می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند.

​​