تلفن همراه

گوشی

July 1, 2013
18:36 دوشنبه، 10ام تیرماه 1392
کد خبر: 55916

هنگ کنگی‌ها گوشیهای هوشمند را گرانتر از بقیه مردم جهان میخرند

بر اساس اطلاعات مندرج در گزارش جدید منتشر شده، قیمت گوشیهای هوشمند پیشرفته که طی سال گذشته در کشور کره جنوبی فروخته شدند از همه دنیا بالاتر بوده است و به عبارت دیگر کرهایها خرید گوشیهای هوشمند پیشرفته را گرانتر ازدیگر ساکنان زمین خریداری کردهاند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طبق اطلاعات منتشر شده از جانب شرکت تحقیقاتی گارتنر، میانگین قیمت هر دستگاه گوشی هوشمند پیشرفته در کشور کره جنوبی طی سال گذشته 643.3 دلار بوده که این رقم بین 48 کشور جهان در رتبه دوم گرانترین بازار گوشیهایهوشمند محاسبه میشود.
این طور که گفته میشود سال گذشته هر دستگاه گوشی هوشمند پیشرفته با میانگین قیمت 814.6 دلار در کشور هنگکنگ فروخته شده است. در کشورهای تایوان، آمریکا و لهستان هم میانگین قیمت هر گوشی هوشمند پیشرفته بهترتیب 625،523.5 و 510.8 دلار بوده است.
در سالهای 2010 و 2011 میلادی میانگین قیمت هر دستگاه گوشی هوشمند پیشرفته در کشور کره جنوبی 405.9 و 406.3 دلار محاسبه شده است.
این گزارش همچنین نشان میدهد که میانگین قیمت گوشیهای هوشمند متوسط و معمولی در کشور کره جنوبی هم در رتبه دوم لیست گرانترین گوشیهای جهان قرار داشته است.
طی سال 2012 میلادی هر دستگاه گوشی هوشمند متوسط و معمولی در کشور کره جنوبی با قیمت 182.8 دلار به فروش رسیده است. در مقابل این گوشیها در کشورهای نیوزیلند، نروژ و دانمارک به ترتیب با قیمتهای 159.7، 116.8 و 114.4 دلار بهفروش رسیدهاند.
 
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.