لبه تکنولوژی

گزارش گاردین از رقابت برای تولید نسل جدید رایانه‌های پوشیدنی

شرکت «دل» برای جبران ضعف بازار جهانی رایانه‌های شخصی قصد دارد سراغ نسل جدید رایانه‌های پوشیدنی از جمله عینک‌ها یا ساعت‌های مچی هوشمند برود.
 
به گزارش فارس به نقل از گاردین، شرکت دل که این روزها ضعف بازار جهانی رایانه‌های شخصی و کاهش تمایل کاربران جهانی برای خرید این محصولات را می‌بیند، قصد دارد برای جبران این مسئله سراغ نسل جدید رایانه‌های پوشیدنی از جمله عینک‌ها یا ساعت‌های مچی هوشمند برود.
 
سام بورد( Sam Burd) مدیر مرکز جهانی رایانه‌های شخصی دل در این خصوص به روزنامه گاردین توضیح داد که این شرکت در حال بررسی ایده‌های جدید در این زمینه است.
 
ایده رایانه‌هایی که می‌توان آن‌ها را به‌تن کرد یکی از داغ‌ترین موضوعاتی محسوب می‌شود که بزرگان صنعت فناوری این روزها آن را دنبال می‌کنند. شرکت گوگل هم‌اکنون هزاران نفر را در اختیار گرفته است تا عینک هوشمند آن موسوم به Glass را آزمایش کنند و این در حالی است که شرکت آمریکایی Pebble هم تاکنون بیش از 85 هزار دستگاه ساعت مچی هوشمند خود مبتنی بر فناوری بلوتوث را پیش‌فروش کرده است.
 
شایعات منتشر شده هم حاکی از آن است که شرکت اپل قصد تولید ساعت مچی هوشمند موسوم به iWatch را دارد و شرکت‌های سامسونگ، Foxconn به عنوان عامل تولیدکننده گوشی هوشمند آیفون، سونی، ال‌جی و فیلیپس نیز اقدامات قابل ملاحظه‌ای را در این زمینه انجام داده‌اند.
 
بورد در این زمینه توضیح داد: «در این زمینه مشکلاتی برای کاهش قیمت چنین محصولاتی وجود دارد و همچنین، اینکه چگونه بتوان این رایانه‌های پوشیدنی را به صورت کاربردی برای کاربران تولید کرد. اما نکته قابل توجه در این زمینه این است که رایانه‌ها در حال کوچکتر شدن هستند و بستن یک رایانه پیشرفته به دور مچ دست رویایی محسوب می‌شود که تا مدتی دیگر به حقیقت می‌پیوندد».

​​