تلفن همراه

اپل استور به مناسبت پنجمین سالروز راه اندازی 10 اپلیکیشن رایگان اهدا میکند

فروشگاه اپلیکیشنی که دنیای موبایل را متحول کرد و اکنون بیش از 900 هزار اپلیکیشن را در خود جای داده، این هفته پنج ساله می‌شود.
در سال 2008 شرکت اپل فروشگاه اپلیکیشن خود را برای گوشی‌های آی‌فون با تنها 500 اپلیکیشن راه اندازی کرد. بسیاری از تحلیل‌گران راه‌اندازی این فروشگاه را طرحی شکست خورده معرفی کردند. اما هیچ کس فکر نمی‌کرد 5 سال بعد این فروشگاه به یکی از اصلی‌ترین ابزار اپل برای جذب مشتری تبدیل شود.
 
4 شنبه 19 تیر، فروشگاه اپلیکیشن اپل پنج ساله می‌شود. اپل می‌گوید این فروشگاه تاکنون بیش از 10 میلیارد دلار برای برنامه‌نویسان درآمد ایجاد کرده‌است.
 
نقش فروشگاه اپلیکیشن اپل در جذب مشتری برای محصولات اپل غیرقابل چشم پوشی است. اکثر تحلیل‌گران علت موفقیت محصولات اپل را وجود محصولات جانبی نظیر همین فروشگاه اپلیکیشن، فروشگاه موزیک آی‌تیونز و کتاب می‌دانند.
 
10 اپلیکیشن رایگان به مناسبت تولد فروشگاه اپل
براساس گزارش Cnet، اپل به مناسبت بزرگداشت پنج سالگی فروشگاهش یا اپل استور 10 اپلیکیشن محبوب خود را به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده‌است.
 
این اپلیکیشن‌ها شامل پنج بازی و پنج اپلیکیشن مشهور هستندکه می‌توان آنها را در بخش ویژه پنجمین سالگرد وب‌سایت فروشگاه اپل مشاهده کرد. مدت دانلود این اپلیکیشن‌های رایگان محدود است.
 
برخی از این اپلیکیشن‌ها مانند اپلیکیشن How to Cook Everything در حالت عادی قیمتی برابر 10 دلار دارند، از این رو دانلود رایگان آنها در مدت زمان سالگرد پنج سالگی فروشگاه اپل می‌تواند فرصتی طلایی برای کاربران اپل باشد. برای دانلود این اپلیکیشن‌ها باید پس از ورود به وب‌سایت اپل به قسمت سالگرد پنج سالگی اپل استور وارد شوید.

​​