تلفن همراه

سامسونگ در آمریکا لنگر می‌اندازد

منبع: همشهری آنلاین
شرکت سامسونگ همزمان با رشد و توسعه جانی‌اش قصد دارد فعالیت‌های خود را در آمریکا بسط دهد و در همین راستا دفتری مدرن به گنجایش دوهزار کارمند را در کنار دفاتر دیگر غول‌های تکنولوژی در سیلیکون‌ولی بنا خواهد کرد.
براساس گزارش NBC، شرکت سامسونگ قصد دارد در شهر غول‌های تکنولوژی جهان،‌سیلیکون ولی،‌ریشه بدواند. این شرکت کره‌ای قصد دارد دفتر مرکزی بزرگ و مدرنی را در سن‌خوزه کالیفرنیا بنا کند. طرح‌های این ساختمان که توسط شرکت معماری NBBJ ارائه شده این هفته منتشر شده‌است.
 
این ساختمان 10 طبقه از طراحی فوق مدرنی برخوردار است که نمای آن از شیشه و فلز سفید بوده و ساختمان از دو طبقه باز برخوردار خواهد بود. پارکینگ این ساختمان از دیوارهای تاشوی سبزرنگی برخوردار است که به باغچه‌های عمودی شباهت دارند. مساحت کلی این بنا پس از تکمیل بیش از 10 هکتار خواهد بود.
 
سامسونگ
 
در این بنا قرار است ورزشگاه،‌کافی‌شاپ،‌رستوران و پارک‌هایی نیز ساخته شوند. این مجتمع براساس استاندارد‌های زیست‌محیطی LEED بنا خواهد شد. به گفته شرکت معماری NBBJ طرح این ساختمان به شکلی است که تعامل میان کارمندان را افزایش داده و میزان جذب کارمندان را در بازار پررقابت تکنولوژی به سوی خود افزایش دهد. مرکز این ساختمان فضای سبزی قرار دارد که مانند فضای سبز دانشگاه‌ها موجب یکپارچگی مجتمع خواهد شد.
 
سامسونگ
 
سامسونگ هدف خود از بنای دفتر مرکزی در سیلیکون‌ولی را کمک به افزایش رشد خود در آمریکا توصیف کرده‌است. به گفته سامسونگ نوآوری محدودیت جغرافیایی ندارد و از این رو این شرکت تصمیم به توسعه فعالیت‌هایش در دیگر کشورها گرفته است. سامسونگ درحال حاضر در این منطقه یک دفتر دارد که تنها گنجایش 350 کارمند را دارد. این شرکت در نظر دارد بیش از دو هزار کارمند را در ساختمان جدیدش و در بخش‌های تحقیقات، توسعه و فروش استخدام کند.
 
سامسونگ
 
شورای شهر سن‌خوزه طرح ساخت این ساختمان جدید را در ماه مارچ به تایید رساند. سامسونگ پروژه طراحی و بنای این ساختمان را از فردا آغاز کرده و نقشه‌های این بنای بزرگ در اواسط سال 2015 تکمیل خواهند شد.

​​