اپراتورها

نوسانات تعرفه خدمات موبایلی در بزرگترین اپراتورهای جهان

از فوریه ۲۰۱۳ تاکنون بسیاری از اپراتورهای موبایلی تعرفه استفاده از خدمات خود را تغییر داده‌اند که این جریان باعث شده است در بسیاری از کشورها کاربران هزینه کمتری را برای استفاده از خدمات مخابراتی پرداخت کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics به تازگی گزارشی منتشر کرده است که نشان می‌دهد هزینه خدمات موبایلی صوتی در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) و دیگر نقاط جهان طی فصل گذشته تغییرات قابل ملاحظه‌ای یافته است.
 
 
این طور که کارشناسان اعلام کرده‌اند از فوریه 2013 تاکنون که آخرین بررسی در این زمینه انجام شده بود، بسیاری از اپراتورهای موبایلی تعرفه استفاده از خدمات خود را تغییر داده‌اند که این جریان باعث شده است در بسیاری از کشورها کاربران هزینه کمتری را برای استفاده از خدمات مخابراتی پرداخت کنند. اما با این وجود کاربران برخی کشورها طی فصل گذشته با افزایش هزینه استفاده از خدمات موبایلی مواجه بوده‌اند.
 
بیشتر طرح‌هایی که به واسطه آن هزینه خدمات مخابراتی کاهش یافته است به طرح‌های تعرفه‌ای افزوده یا برنامه‌های جایگزین با طرح‌های قبلی مربوط می‌شود که به طور میانگین هزینه استفاده از خدمات مخابراتی را 30 درصد کاهش داده است.
 
با این وجود، در برخی مواقع اپراتورها طرح‌های ارزان‌قیمت خود را کنار گذاشته‌اند و برنامه‌های مربوط به عرضه خدمات موبایلی با قیمت ارزان را قطع کرده‌اند که این مسئله باعث شده است تا قیمت بسیاری از خدمات مخابراتی در اپراتورهای مختلف جهان افزایش یابد.
 
کارشناسان برای اعلام این نتایج هزینه استفاده از خدمات 68 اپراتور مخابراتی بزرگ جهان را مورد مطالعه قرار دادند و تعرفه‌های ارزان و گران در آن‌ها به دقت بررسی شد.
 
در این بررسی مشخص شد که در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی تعرفه‌های استفاده از خدمات مخابراتی و موبایلی طی فصل گذشته به میزان قابل ملاحظه افزایش یافته است.
 
لازم به ذکر است کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) شامل استرالیا، اتریش، بلژیک، کانادا، شیلی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، لهستان، ایسلند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، کره، لوگزامبورگ، مکزیک، هلند، نیوزیلند، نروژ، مجارستان، پرتقال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، بریتانیا و آمریکا می‌شوند.

​​