تلفن همراه

پیشبینی سقوط بازار جهانی تلفن‌های همراه تا 2017

روند نزولی عرضه جهانی تلفن‌های همراه تا سال 2017 میلادی ادامه پیدا می‌کند و در آن سال شاهد خواهیم بود که در مجموع 133.9 میلیون دستگاه تلفن‌همراه به بازار جهانی عرضه شود.
 
بازار خاکستری تلفن‌های همراه در سه ماهه دوم سال 2013 میلادی برای دومین سال متوالی با اختلالاتی مواجه شد و موسسه تحقیقاتی HIS در همین راستا اعلام کرد در این فصل عرضه جهانی تلفن‌های همراه برای هر دو بخش تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این محصول با کاهش 12 درصدی مواجه شد.
 
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، عرضه تلفن‌های همراه در گستره جهانی در سال 2011 میلادی رکورد تاریخی از خود برجا گذاشت و در آن زمان در مجموع 250.4 میلیون دستگاه تلفن‌همراه به دست کاربران جهانی رسید، اما از ابتدای سال گذشته این بازار رو به افول رفت و فرآیند یاد شده تا آنجا دنبال شد که در سال قبل مجموعا 221.5 میلیون دستگاه تلفن‌همراه عرضه شد.
 
کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که روند نزولی در بازار جهانی تلفن‌های همراه امسال هم دنبال می‌شود و در مجموع تا پایان سال جاری میلادی تعداد گوشی‌های عرضه شده به 194.6 میلیون دستگاه می‌رسد و در سال 2014 با ادامه یافتن روند یاد شده 173.8 میلیون دستگاه تلفن همراه عرضه می‌شود.
 
بر اساس پیش‌بینی‌های کارشناسان، این روند نزولی تا سال 2017 ادامه پیدا می‌کند و در آن سال شاهد خواهیم بود که در مجموع 133.9 میلیون دستگاه تلفن‌همراه به بازار جهانی عرضه شود.
 
این جریان به دلیل کاهش محبوبیت گوشی‌های معمولی و غیرهوشمند ایجاد شده است. در حالی که پیش‌بینی شده است فروش گوشی‌های فوق ارزان معمولی(ULCH) و گوشی‌های هوشمند طی سال 2014 میلادی افزایش یابد، گسترش این دو بخش به قدری نخواهد بود که وضعیت بازار کلی تلفن‌همراه در گستره جهانی را بهبود بخشد.

​​