تلفن همراه

پیشبینی رشد 50 درصدی درآمد بازار جهانی اینترنت بی‌سیم تا 2017

درآمد بازار جهانی سیستم‌های بی‌سیم Wireless LAN تا سال 2017 میلادی به بیش از 12 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم 50 درصد بیشتر از درآمد بازار یاد شده در سال 2012 خواهد بود.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، بر اساس گزارش گروه تحقیقاتی Dell'Oro Group، درآمد بازار جهانی سیستم‌های بی‌سیم Wireless LAN تا سال 2017 میلادی به بیش از 12 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم 50 درصد بیشتر از درآمد بازار یاد شده در سال 2012 خواهد بود.
 
از مهم‌ترین دلایلی که باعث خواهند شد بازار سیستم‌های اینترنتی بی‌سیم طی چهار سال آینده پیشرفت قابل ملاحظه داشته باشد می‌توان به گسترش فعالیت مراکز ارایه دهنده خدمات Wi-Fi، به‌روزرسانی چرخه 802.11ac  و همچنین مدیریت سیستم‌های WLAN مبتنی بر فضای پردازش ابری اشاره کرد که البته در کنار موارد یاد شده نکاتی مانند انتشار تصاویر ویدیویی توسط کاربران مبتنی بر شبکه Wi-Fi و همچنین استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محل کار(BYOD) اثرگذار خواهند بود.
 
"کریس دپوی"( Chris DePuy) مدیر مرکز Dell'Oro Group در این خصوص توضیح داد: «در حال حاضر سازمان‌ها شبکه‌های بی‌سیم LAN را به عنوان یک سیستم دسترسی حیاتی برای ادامه فعالیت‌های خود تلقی می‌کنند و از پیش‌تر نیز سیستم‌های بی‌سیم را به گونه‌ای در شبکه داخلی خود به کار می‌گرفتند که از شبکه‌های اترنت(Ethernet ) مجزا بود».
 
او در ادامه خاطرنشان کرد: «در چرخه جدید شبکه‌های اینترنتی سیستم‌های بی‌سیم 802.11ac در سازمان‌ها نصب و راه‌اندازی می‌شوند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که در آینده نزدیک تعداد بیشتری از سازمان‌ها برای مجزا کردن شبکه‌های اینترنت و دستگاه‌های اینترنتی بی‌سیم اقدام کنند. این امر باعث می‌شود فرصت استفاده از هر دو بخش را داشته باشند».

​​