تلفن همراه

سامسونگ تایزن را به رقیب اصلی اندروید تبدیل می‌کند

شرکت سامسونگ با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که توسعه نخستین گوشی هوشمند خود مبتنی بر سیستم‌عامل Tizen را به تاخیر می‌اندازد و این در حالی است که به نقل از سامسونگ اعلام شده است این سیستم‌عامل یک رقیب جدی برای اندروید محسوب می‌شود و این شرکت کره‌ای روی آن سرمایه‌گذاری‌های فراوانی خواهد کرد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، منابع آگاه داخل شرکت سامسونگ گزارش داده‌اند که این مرکز فرآیند توسعه Tizen را با اندکی تاخیر دنبال خواهد کرد و این در حالی است که "جی‌کی شین"(JK Shin) یکی از مدیران عامل سامسونگ کنار گذاشتن کامل این سیستم‌عامل را تکذیب کرده است.
 
پیش از این پیش‌بینی شده بود که شرکت سامسونگ نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Tizen را همین ماه روانه بازار کند و در مرحله نخست فروش این گوشی از طریق شرکت مخابراتی NTT DoCoMo در ژاپن آغاز شود.
 
سیستم‌عامل Tizen در اصل یک برنامه جامع مبتنی بر سیستم‌عامل لینوکس محسوب می شود که توسط "بنیاد لینکوس" به عنوان جایگزینی برای اندروید ارایه شده است. این در حالی است که در بخش فنی مراحل طراحی و توسعه این سیستم‌عامل توسط دو شرکت سامسونگ و اینتل دنبال شده است. این برنامه در اصل تلفیقی از پلتفورم‌های MeeGo نوکیا و LiMo محسوب می‌شود.

​​