فناوری

گوگل خدمات تبلیغاتی و مکان یابی خود را یکپارچه کرد

منبع: همکاران سیستم
شرکت گوگل اخیراً خدمات مکان‌یابی خود را با خدمات تبلیغاتی‏‌اش یکپارچه کرده است و بدین وسیله، دسترسی کسب و کارهای محلی به مشتریانشان را افزایش داده است.
 
به گزارش وب‏‌سایت itnews، شرکت گوگل اخیراً قابلیت انتشار آگهی‏‌های تبلیغاتی را به خدمات مکان‌یابی خود (نقشه گوگل) افزوده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‏‌دهد هنگام جستجوی یک مکان بر روی نقشه‏‌های گوگل به آگهی‏‌های تبلیغاتی کسب و کارهای نزدیک به آن مکان نیز دسترسی داشته باشند.
بر اساس این گزارش، وقتی یک کاربر اقدام به جستجوی یک مکان بر روی نقشه‏‌های گوگل می‏‌کند، یک کادر ارغوانی در کنار محل مورد نظر وی ظاهر می‏‌شود که حاوی محتواهای تبلیغاتی ویژه کسب و کارهای نزدیک به آن محل است. کاربر در صورت تمایل می‏‌تواند با کلیک بر روی آن کادر به جزئیات بیشتری درباره آگهی منتشرشده دسترسی پیدا کند.
مزیت این قابلیت در این است که امکان دسترسی کسب و کارها به مشتریان محلی را به راحتی فراهم می‏‌کند. کسب و کارها برای استفاده از این قابلیت و انتشار آگهی‏‌های خود بر روی نقشه‏‌های گوگل می‏‌بایست خدمات مزایده معروف به Google AdWords استفاده کنند. در این روش هر چه یک مکان بیشتر مورد جستجوی کاربران قرار گیرد، گوگل هزینه بیشتری بابت انتشار آگهی‏‌های تبلیغاتی بر روی آن محل دریافت می‏‌کند و کسب و کارها نیز می‏‌توانند برای خرید این اماکن بر روی نقشه با یکدیگر به رقابت برخیزند و قیمت بالاتری را به گوگل پیشنهاد بدهند.
شرکت گوگل ابزارهایی را نیز به این خدمات افزوده است که کسب و کارهای کاربر به کمک آن می‏‌توانند میزان موفقیت فعالیت‏‌های تبلیغاتی خود بر روی این نقشه‌‏ها را بسنجند.

​​